Ogłoszenia

2 GODZINY: 2 POSZUKIWANYCH I KIERUJĄCY „NA ZAKAZIE”

Tylko w ciągu dwóch godzin czwartkowego przedpołudnia, ząbkowiccy policjanci zatrzymali 2 poszukiwanych do odbycia kary oraz 29-latka, który wsiadł za kierownicę Renault Megane mając aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Czwartki w powiecie ząbkowickim zwykle bywają spokojne. Nie jest to dzień targowy, weekend, a następnego dnia trzeba z reguły wstać do pracy. Jednak czasami zdarza się taki czwartek, że od samego rana policja podejmuje interwencje. Niektóre są zgłaszane przez mieszkańców powiatu, a inne to interwencje własne podejmowane przez samych policjantów. Do tych drugich zaliczają się zatrzymani w dniu dzisiejszym poszukiwani, jak również 29-latek, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego pomimo sądowego zakazu. Mieszkańca powiatu nyskiego około godziny 10 zatrzymali funkcjonariusze ruchu drogowego na terenie Kamieńca Ząbkowickiego. Mężczyzna jechał jako kierujący samochodem Renault Megane, mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz 29-latek odpowie za przestępstwo z art 244 kk za które grozi mu nawet 5 lat więzienia. Kilka minut później policjanci prewencji zatrzymali mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który był poszukiwany do zakładu karnego. 58-latek, zatrzymany w Ząbkowicach Śląskich, najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi za kratami. O połowę niższy wyrok do „odsiadki” miał 37-latek zatrzymany po godzinie 11 w Ziębicach. Obaj poszukiwani zostali już odwiezieni do zakładów karnych.

Policjanci każdego dnia poszukują osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, w myśl zasady, że kara powinna być szybka, by być skuteczna.

 

ŹRÓDŁO: KPP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE