Ogłoszenia

3 stycznia zapraszamy na szkolenie „Senior Online” na YouTube.

Zapraszamy wszystkich seniorów i nie tylko na kolejne spotkanie z cyklu „Senior Online”, które odbędzie się 3 stycznia 2022 roku w godzinach od 9.00 do 9.30 na platformie YouTube. Tym razem w szkoleniu weźmie udział podkom. Andrzej Kwapisz. Opowie o tym kiedy i jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie oraz jakie informacje i dokumenty będą nam do tego niezbędne. Przedstawi praktyczną cześć spisania protokołu zawiadomienia o przestępstwie a także podpowie jak nie dać się oszukać. W trakcie spotkania oraz bezpośrednio po nim policjant odpowie na zadawane pytania związane z przedstawianym tematem. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

3 stycznia 2022 roku w jednostkach powiatowych i miejskich garnizonu dolnośląskiego odbędzie się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej.

Na stronie KPP Ząbkowice Śląskie na platformie YouTube w tym dniu spotka się z Państwem podkom. Andrzej Kwapisz Specjalista Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. Funkcjonariusz od ponad 20 lat służący w policji a od co najmniej od kilkunastu zajmujący się przestępstwami gospodarczymi oraz oszustwami głównie internetowymi. Policjant przedstawi na czym polega złożenia zawiadomienia, co będzie nam do tego potrzebne oraz jak to rzeczywiście wygląda to od strony praktycznej. Pamiętajmy, że do złożenia zawiadomienia o przestępstwie uprawniona jest każda osoba, która posiada taką informację, bez względu na wiek, płeć, rasę, narodowość a zawiadomienie o przestępstwie ma obowiązek przyjąć każdy funkcjonariusz Policji na każdym posterunku, komisariacie i w każdej komendzie Policji, sporządzając protokół przyjęcia ustnego zawiadomienia. Co to jest za protokół, jak wygląda i jakie informacje zawiera, a także z czym wiąże się jego złożenie, te i inne informacje przedstawi Państwu podkom. Andrzej Kwapisz w dniu 03 stycznia 2022 r. Serdecznie wszystkich zapraszamy na stronę KPP w Ząbkowicach Śląskich na platformie YouTube.

 

Katarzyna Mazurek – Oficer Prasowy KPP Ząbkowice Śląskie