Chciałem wszystkim Paniom podziękować za realizację bardzo ważnej misji, jaką pełnicie w poszczególnych gminach. Swoimi działaniami i ciężką pracą aktywizujecie mieszkańców i rozwijacie nasze małe ojczyzny- mówił Minister Michał Dworczyk podczas spotkania w Łagiewnikach. To tam, na jego zaproszenie z okazji Dnia Kobiet, przyjechało kilkadziesiąt kół gospodyń wiejskich z powiatu dzierżoniowskiego.

Było to pierwsze tego typu spotkanie w powiecie dzierżoniowskim. Rozpoczęło się krótką dyskusją o przyszłości kół gospodyń wiejskich i możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych dla tego typu organizacji. Następnie goście wysłuchali krótkiego występu lokalnego chóru Canzona. Jednym z punktów spotkania w Łagiewnikach był konkurs wypieków. Pierwsze miejsce zdobyło ciasto przygotowane przez KGW z Kietlina w gminie Niemcza. Drugie miejsce zajęło KGW Gilów, a trzecie KGW w Łagiewnikach reprezentujące gospodarzy. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę w postaci loterii fantowej z nagrodami, w której każda z Pań miała szansę wygrać drobny upominek.

Gdy obejmowałem urząd wójta Łagiewnik w naszej gminie nie było żadnego koła gospodyń wiejskich. Dzisiaj jest ich dziewięć. Dziękuję wam za to, że jesteście, że działacie i że przyjęłyście zaproszenie – podkreślał wójt Łagiewnik Jarosław Tyniec, który na zakończenie Dnia Kobiet, wspólnie z Ministrem Michałem Dworczykiem oraz burmistrzem Niemczy Jarosławem Węgłowskim wręczyli każdej z Pań po tulipanie.