Dzieci i młodzież przygotowuje się do ferii zimowych, które w województwie dolnośląskim zaczną się już niedługo. Jest to ostatni moment by policjanci spotkali się w szkołach i przedszkolach z uczniami i przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Mimo, że ferie rozpoczynają się dopiero za kilkanaście dni ząbkowiccy funkcjonariusze już wcześniej zaczęli organizować spotkania z dziećmi poświęcone zasadom bezpieczeństwa, występującym zagrożeniom i sposobom ich unikania. W działania te włączyli się zarówno dzielnicowi jak również profilaktycy, rozmawiając z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowej aury, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

W dniu dzisiejszym mundurowi takie spotkanie przeprowadzili w Ząbkowicach Śląskich w Przedszkolu nr 2 i w Szkole Podstawowej nr 1. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie i wykazały się dużą wiedzą. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynkua na koniec życzyli udanych, pełnych śniegu i zabawy ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.

asp. szt. Katarzyna Mazurek

fot. KPP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE