środa, 24 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneDaniel Piwowarczyk z Gminy Niemcza zdobywa najwyższy szczyt Szwajcarii

Daniel Piwowarczyk z Gminy Niemcza zdobywa najwyższy szczyt Szwajcarii

- Advertisement -
- Advertisement -

Daniel Piwowarczyk, mieszkaniec Gminy Niemcza, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu, zdobywając Dufourspitze, najwyższy szczyt Szwajcarii o wysokości 4634 metrów nad poziomem morza. Był to już jego 27. szczyt w ramach projektu Korona Europy, który zakłada zdobycie najwyższych wierzchołków na kontynencie europejskim.

W swoim wpisie na Facebooku, Piwowarczyk podziękował wszystkim, którzy trzymali za niego kciuki i dopingowali podczas tej trudnej wspinaczki. „Dziękuję bardzo wszystkim, którzy trzymali kciuki i dopingowali. 27 szczyt w Koronie Europy. Dufourspitze – 4634 m n.p.m. najwyższy szczyt Szwajcarii i drugi w Europie!” – napisał.

Mieszkańcy Gminy Niemcza wyrażają ogromną dumę z osiągnięć Daniela Piwowarczyka, doceniając jego wysiłki w promowaniu regionu na najwyższym poziomie.

Ciekawostki o Dufourspitze

  1. Najwyższy Szczyt w Szwajcarii: Dufourspitze to najwyższy szczyt w Szwajcarii, znajdujący się w masywie Monte Rosa w Alpach Pennińskich.
  2. Nazwa: Szczyt został nazwany na cześć szwajcarskiego generała i kartografa Guillaume-Henri Dufoura, który przewodził zespołowi przygotowującemu pierwszą dokładną mapę Szwajcarii.
  3. Drugi Najwyższy Szczyt w Alpach Zachodnich: Jest to drugi najwyższy szczyt w Alpach Zachodnich, ustępując jedynie Mont Blanc.
  4. Pierwsze Wejście: Pierwsze udokumentowane wejście na szczyt miało miejsce 1 sierpnia 1855 roku, a dokonała tego grupa wspinaczy kierowana przez Johannesa Madera.

Gratulujemy Danielowi Piwowarczykowi i życzymy dalszych sukcesów na szlakach górskich Europy!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze