niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaImprezyDolnośląskie ferie w mundurze.

Dolnośląskie ferie w mundurze.

- Advertisement -
- Advertisement -

29 stycznia 2022 roku o godzinie 8:00 rano grupa ponad 120 nowo powołanych żołnierzy pojawi się w siedzibie 162 blp 16 Dolnośląskiej Brygady OT przy ul. Wojska Polskiego w Głogowie.W taki, również militarny sposób,  Dolnoślązacy rozpoczną swoje, wyjątkowe ferie zimowe.   

Najmłodsi żołnierze, którzy zasilą szeregi 16 DBOT to uczniowie z pięciu dolnośląskich szkół.  Na co dzień uczą się w Henrykowie, Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku, Kamiennej Górze i Wałbrzychu. Nie będą jednak sami. Będą się szkolić ze swoimi starszymi kolegami. Łącznie do 16-dniowego, podstawowego szkolenia wojskowego przystępuje ponad 120 ochotników, wśród nich  30 kobiet.  Najmłodszy żołnierz w tej całej grupie ma 18 lat,  najstarszy 54.

Z tej, styczniowej grupy dolnośląskich ochotników, aż 90 osób to uczniowie szkół średnich

Od najbliższej soboty, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej liczyć będzie już blisko 1200 żołnierzy. Oznacza to, że ta siła wyszkolonych ludzi będzie służyć krajowi i wspierać społeczność lokalną.

Kolejne, 16 dniowe, podstawowe szkolenie wojskowe 16 DBOT zaplanowane jest na maj.

Aby zostać żołnierzem należy spełnić kilka podstawowych zasad: trzeba być pełnoletnim, mieć polskie obywatelstwo, być zdrowym i niekaranym oraz należy posiadać zaświadczenie o przyjęciu przynajmniej pierwszej dawki szczepienia przeciw Covid.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do dolnośląskich Terytorialsów, powinni skontaktować się z rekruterem lub zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień najbliższej swemu zameldowaniu bądź wypełnić elektronicznie wniosek o powołanie do służby przez platformę ePUAP i na www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic.

ndr

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments