- REKLAMA - Animowana Przejrzystość Obrazka
- REKLAMA - Animowana Przejrzystość Obrazka
Home Ekologia Duszniki-Zdrój obchodzi Dzień Ziemi w Schronisku Górskim Pod Muflonem

Duszniki-Zdrój obchodzi Dzień Ziemi w Schronisku Górskim Pod Muflonem

0
- REKLAMA - Animowana Przejrzystość Obrazka

Dnia 29 kwietnia o godzinie 16:00, miasto Duszniki-Zdrój wspólnie z Nadleśnictwem Zdroje, organizuje obchody Dnia Ziemi przy Schronisku Górskim Pod Muflonem. Wydarzenie, skierowane zarówno do mieszkańców, jak i turystów, przewiduje mnóstwo atrakcji dla całej rodziny.

Uroczystości rozpoczną się od wspólnego sadzenia drzew w okolicy Schroniska. Przewidziano posadzenie drzew liściastych i owocowych, a każda osoba sadząca drzewo będzie mogła zostawić na nim kartkę z własnym imieniem, aby w przyszłości móc odwiedzić swoje drzewko.

 

Kiedy drzewa zostaną zasadzone, najmłodsi będą mogli cieszyć się teatrzykiem dla dzieci, z przedstawieniem „Czerwony Kapturek” na scenie. Następnie odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów i uczestników konkursu plastycznego „Jak zadbać o czyste powietrze w Dusznikach-Zdroju”.

Działania promocyjne w ramach projektu LIFE+ Podkowiec Towers w tym nietoperzowe gry i zabawy dla dzieci przeprowadzi Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura” z Wrocławia (PTPP „pro Natura”) Na koniec zaplanowano koncert zespołu Dom o Zielonych Progach, który z pewnością dostarczy świetnej rozrywki dla uczestników.

 

Organizatorzy zapewniają darmowe ognisko oraz kiełbaski dla uczestników. Ponadto, zostanie uruchomiony bezpłatny dojazd Dusznickim Expressem z dwóch przystanków: z Rynku o godzinie 15:15 i 16:30 oraz z parkingu szutrowego przy ul. W. Polskiego o godzinie 15:20 i 16:35.

 

Należy zwrócić uwagę, że dojazd samochodem do Schroniska jest niemożliwy. Zalecany parking znajduje się przy ul. Wojska Polskiego, a do schroniska prowadzi żółty szlak z kierunku Parku Zdrojowego.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Ziemi w Dusznikach-Zdroju! Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia pod adresem: https://bit.ly/3MIvKbP

 

Źródło: UM w Dusznikach-Zdroju 

Exit mobile version