1 października polonezem na dzierżoniowskim rynku zainaugurowano  Senioralna 2021. Odbyła się także potańcówka w Domu Seniora Przy ul. Świdnickiej do późnych godzin wieczornych. Jednak Senioralia to nie tylko jednodniowa zabawa, to miesiąc pełen atrakcji.

„Najmłodsi, Najstarsi, Zdrowi, Schorowani, Chłopcy, Dziewczyny, Uczniowie, Nauczyciele. Ci co potrafią tańczyć i ci, co „gubili kroki” wszyscy ci Ludzie stworzyli coś pięknego, coś niezmiernie wzruszającego i bardzo potrzebnego…Wszyscy chcieli tam być i zatańczyć… pod jednym dachem błękitnego nieba i ciepłego słońca (…)” –  czytamy we wpisie na Facebook-owym profilu Centrum Seniora Dzierżoniów.  

Takie emocje właśnie  towarzyszył uczestnikom zabawy. Na zaproszenie  Seniorów udział wzięli przedstawiciele władz Miasta, uczniowie dzierżoniowskich szkół i  licznych organizacji pozarządowych. Taniec  poprowadził zespół artystycznych „Ślężanie” .

Po uroczystym rozpoczęciu tegorocznych Senioraliów  i okolicznościowych przemówieniach  Pani Dyrektor Centrum Seniora Dzierżoniów i przedstawicieli lokalnych samorządowców był czas na zabawę. W Domu seniora przy ul. Świdnickiej zorganizowano dyskotekę i grilla z loterią. Seniorzy bawili się przy szlagierach  z lat swojej młodości. Była to też  okazja do integracji i spędzenia wspólnie czasu.  

Senioralia to nie tylko zabawa, ale też czas bogaty  w wydarzenia na rzecz aktywizacji i rozwoju osobistego. Na co dzień CSD ma bogatą ofertę atrakcji,  jednak miesiąc październik to czas kiedy realizuje się najwięcej takich projektów. Ostatnio Dom Seniora opublikował film  zrealizowany przez seniorów, gdzie  zainscenizowano „Legendę o założeniu  Dzierżoniowa” z książki Janiny Wertyki.

Link: https://www.facebook.com/102026608222633/videos/576878930300252/

A co jeszcze zaplanowano? Szereg warsztatów pogłębiających wiedzę na różne, często przyziemne  tematy, ale  na co dzień  absorbujących uwagę.  

Źródło: Facebook Centrum Seniora Dzierżoniów i Dyrektor CSD Anna Polowczyk.