poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaWydarzenia lokalneDzierżoniowskie Senioralia: kolejny Szafing

Dzierżoniowskie Senioralia: kolejny Szafing

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_image src=’https://tvregion.pl/wp-content/uploads/2021/11/DSC_0027-scaled.jpg’ attachment=’2221′ attachment_size=’full’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kvj9ifw4′ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-49xvvm’ admin_preview_bg=”]
21 października 2021 r. w Dzierżoniowskim Centrum Seniora odbył się kolejny szafing. To cykliczne wydarzenie, gdzie seniorzy mogą wymieniać się ubraniami. Inicjatywa organizowana jest raz na trzy miesiące.  Październikowa edycja wpisała się w kalendarz imprez w ramach Senioraliów  2021.

Szafing to inicjatywa, którą personel Domu Seniora zdecydował się zorganizować  z powodu zwyczaju wymiany garderoby z uwagi na porę roku. Sprawa jest prosta, seniorzy przynoszą ubrania, które już im się znudziły czy nie noszą z powodu niedopasowania. W Domu Seniora są one przebierane i rzeczy niezniszczone, nadające się do użytku są wykładane w czasie szafingu.

Jest to świetna okazja do integracji seniorów, gdzie każdy może obdarować drugą osobę rzeczą, którą posiada, którą samemu się nosiło lub nie chce aby zmarnowała czy po prostu chcę zrobić sobie miejsce w szafie. Oprócz klasycznej idei wymiany ubrań to inicjatywa ma podłoże ekonomiczne.

„Naprawdę można zanieść fajne rzeczy, w świetnej  jakości. Wielu seniorów ma niskie emerytury i nie stać ich najzwyczajniej w świecie na zakup nowych dobrej jakości ubrań” – powiedziała Anna Polowczyk, Dyrektor Centrum Seniora w Dzierżoniowie.

Inicjatywa świetnie wpisuje się w nurt ekologii. Wiele badań naukowych pokazuje jak dużo wody, energii jest potrzebne do uszycia jednej sztuki np., bluzki czy spodni. Przy produkcji wykorzystuje się znaczną ilość szkodliwych dla środowiska substancji chemicznych. Problem jest też z utylizacją tkanin.

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród seniorów, co pokazuję duże zainteresowanie przynoszeniem ubrań na Szafing  jak i skorzystanie z możliwości nabycia nowych.

„Seniorzy są niecierpliwi jeśli chodzi o tę akcje. Mam wrażenie, że impreza planowana raz na kwartał jest troszeczkę za rzadko.  Natomiast ona wzbudza też takie bardzo pozytywne emocje i jest to wielka radość co widać na Sali wymiany ubrań” – dodaje  Dyrektor Domu Seniora  w rozmowie z TVregion.
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’2221,2219,2218,2216,2215,2214,2213,2212,2211′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kvj9hvxw’ admin_preview_bg=”]

[av_slideshow size=’no scaling’ control_layout=’av-control-default’ conditional_play=” animation=’slide’ autoplay=’false’ interval=’5′ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kvj9gwm0′]
[av_slide id=’1751′ av_uid=’av-35k1wy’][/av_slide]
[/av_slideshow]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze