niedziela, 26 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaEkologiaEdukacja poza ławką szkolną - Gospodarstwo Agroturystyczne Marianówek.

Edukacja poza ławką szkolną – Gospodarstwo Agroturystyczne Marianówek.

- Advertisement -
- Advertisement -

Gospodarstwo agroturystyczne Marianówek

 

Zagroda Edukacyjna Marianówek proponuje ciekawą formę spędzenia czasu oraz sposób edukacji grupom zorganizowanym, dzieciom szkolnym i przedszkolnym w zakresie ekologii i funkcjonowania gospodarstw rolnych.

Największą zaletą gospodarstwa dla dzieci jest możliwość przebywania ze zwierzętami, często uczestnicy warsztatów  mają pierwszą okazję do poznania koni, kucyków, bydła, owiec, trzody chlewnej, kóz, królików, ptactwa domowego.

Zajęcia odbywają się w swobodnej naturalnej przestrzeni, od pola poprzez podwórko do budynków gospodarskich. W zagrodzie dzieci mogą przyjrzeć się z bliska pracy rolnika i poprzez zabawę brać udział w pracach gospodarskich. Mali goście zdobywają wiedzę na temat pochodzenia podstawowych produktów jak jaja, mleko masło, chleb itp.

Poza czystą teorią, u nas uczestnicy mogą spróbować swoich sił w warsztatach;

  1. Dary jesieni,
  2. Od ziarenka do bochenka,
  3. Wieś dawniej i dziś,
  4. Tradycje Świąt Bożego Narodzenia,
  5. Dzień babci i dziadka,
  6. Tradycje Wielkanocne,
  7. Dzień Mamy,
  8. Ekologiczny dzień dziecka,
  9. Żyj smacznie i zdrowo.

Dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość dojenia krowy, mielenie na żarnach zboża na mąkę, pranie na tarze, ubijanie masła w maselnicy, wypiek chleba i ciasteczek.

Na terenie gospodarstwa znajduje się ścieżka edukacyjna starych maszyn i urządzeń rolniczych, dzięki którym można poznać XIX-wieczne zwyczaje i tradycje związane z codziennym życiem na wsi.

Poziom i czas trwania warsztatów są dostosowane do wieku uczestników. W gospodarstwie jest nie tylko świeże powietrze ale także spokój i dostęp do wielu aktywności dla dzieci. W zanadrzu mamy ciekawe konkursy i zabawy, najmłodsi z pewnością docenią plac zabaw i ścieżkę zmysłów.

Zajęcia prowadzone są w przestronnej i ogrzewanej sali.

Zapraszamy nauczycieli i opiekunów wraz ze swoimi podopiecznymi do naszej Zagrody Edukacyjnej Marianówek. Pobyt u nas sprawi uczniom wiele radości i pozostanie miłym wspomnieniem.

Zapraszamy.

Zagroda Edukacyjna Marianówek, Sylwia Ostrowska
Dobrocin, ul. Marianówek 1
58-200 Dzierżoniów
Tel: 509-289-616
www.agroturystyka-marianowek.pl

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments