„Pomagamy i chronimy” – to motto, którym na co dzień kierują się policjanci. Stróże prawa z powiatu ząbkowickiego zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Karmę i inne przysmaki dla zwierząt, naczynia, kołdry, koce oraz poduszki i środki czystości policjanci przekazali Schronisku w Gilowie oraz Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich. Za udział i aktywne zaangażowanie w akcję wszystkim serdecznie dziękujemy.

W tym roku funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę darów na rzecz schroniska dla zwierząt w Gilowie oraz Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Ząbkowicach Śląskich pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W zbiórkę oprócz policjantów z ząbkowickiej komendy aktywnie włączyli się policjanci z Komisariatu Policji w Ziębicach i Kamieńcu Ząbkowickim, Posterunku Policji w Niemczy, Liceum ogólnokształcącego z edukacją prawno-policyjną w Ziębicach, Przedszkole Publiczne Zielona Dolina z Mąkolna jak również prywatni darczyńcy, którzy kochają zwierzęta.

Służba policjanta to codziennie nowe wyzwania. Mundurowi w trakcie codziennej służby dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, ale również o los zwierząt potrzebujących pomocy. Niechciane, porzucone, chore, stare, oddane… Nic nie jest w stanie polepszyć losu bezdomnego zwierzaka, jak dać mu kochający dom. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Ale pomóc można w inny sposób, bo przede wszystkim liczy się serce i dobre chęci. Policjanci z powiatu ząbkowickiego od dawna współpracują z fundacjami i schroniskami pomagającymi czworonogom. Kilkoro z nich adoptowało psy, które od tej pory stały się członkami ich rodzin.

Zbiórka zakończyła się sukcesem a dary w postaci kilkuset kilogramów karmy oraz środków czystości, misek, smyczy przekazano w dniu 29 grudnia Schronisku w Gilowie oraz Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Ząbkowicach Śląskich.

st. asp.. Katarzyna Mazurek – Oficer Prasowy KPP Zabkowice Śląskie

Foto: Remigiusz Biały