Ogłoszenia

Karetka z Kłodzka na Ukrainie

Kilka tygodni temu druhowie z OSP Lądek-Zdrój przekazali na Ukrainę strażacki wóz bojowy, a tuż przed Wielkanocą naszych wschodnich sąsiadów wsparliśmy jeszcze raz – tym razem przez przekazanie karetki pogotowia. Ten szlachetny dar trafił do miasta Chmielnicki, gdzie będzie służyć na potrzeby cywilne. W obliczu trudnej sytuacji wojennej na Ukrainie, takie wsparcie jest nieocenione dla tamtejszych służb ratunkowych.

Kłodzki ZOZ, wraz z władzami samorządowymi powiatu kłodzkiego oraz Funduszem Lokalnym Masywu Śnieżnika, zorganizował przekazanie karetki pogotowia na rzecz obwodu Chmielnicki. Teren ten jest szczególnie dotknięty działaniami wojennymi, z ostrzałami artyleryjskimi i bombardowaniami ze strony Rosji. W związku z tym, wsparcie w postaci pojazdu ratunkowego, który pomoże zabezpieczyć ludność cywilną, jest bardzo cenne.

Władze obwodu Chmielnicki skierowały podziękowania do polskich samorządowców za ten szlachetny gest. Szczególne słowa wdzięczności zostały przekazane na ręce Starosty Kłodzkiego – Macieja Awiżenia, radnych powiatowych oraz dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej – Pani Jadwigi Radziejewskiej. Wyrazy uznania otrzymali także Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk i Radny Rady Miejskiej Lądka-Zdroju – Leszek Pazdyka, którzy wspólnie z Funduszem Lokalnym Masywu Śnieżnika, zainicjowali i koordynowali akcję przekazania karetki stronie ukraińskiej.

Przekazanie karetki pogotowia na rzecz obwodu Chmielnicki to kolejny dowód solidarności Polski z Ukrainą w trudnych dla tego kraju czasach. Wsparcie ze strony polskich samorządów i instytucji przyczynia się do zabezpieczenia ludności cywilnej na Ukrainie i ukazuje, że Polska nie pozostaje obojętna na losy naszych wschodnich sąsiadów.

/foto: fb/Kurort Lądek-Zdrój/