niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaWydarzenia lokalneŁączy nas tradycja: Integracja mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego poprzez kulturę i sztukę

Łączy nas tradycja: Integracja mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego poprzez kulturę i sztukę

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lhadolaw’ admin_preview_bg=”]
Z inicjatywy Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, Gmina Nowa Ruda realizuje projekt polsko-czeski pn. „Łączy nas tradycja”. Projekt ten ma na celu integrowanie mieszkańców regionu pogranicza polsko-czeskiego poprzez wspólne działania kulturalne i artystyczne.

Cele projektu

Głównym celem projektu jest zacieśnienie więzi między mieszkańcami regionu, a także przekazanie wartości kulturowych i tradycji obu krajów. W ramach projektu organizowane są warsztaty, spotkania oraz przedstawienia teatralne, które mają na celu zwiększenie zrozumienia dla różnorodności kulturowej regionu.

Współpraca polsko-czeska

Projekt „Łączy nas tradycja” to doskonały przykład współpracy międzynarodowej na rzecz rozwoju lokalnego. Gmina Nowa Ruda współpracuje z miastem Broumov, aby wspólnie realizować założenia projektu i dążyć do zacieśnienia współpracy między mieszkańcami obu krajów.

Finansowanie projektu

Projekt „Łączy nas tradycja” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Dzięki temu możliwe jest finansowanie licznych działań mających na celu zacieśnienie więzi między mieszkańcami regionów pogranicza polsko-czeskiego.

Działania w ramach projektu

Warsztaty dla dzieci

W ramach projektu odbyły się warsztaty dla dzieci z Zespołu Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, które wyjeżdżały do Czech. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin, co pozwoliło im lepiej poznać kulturę i tradycje sąsiadów zza granicy.

Warsztaty dla młodzieży

Młodzieżowy Teatr Muzyczny również wziął udział w projekcie, uczestnicząc w warsztatach skierowanych do młodzieży. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoje umiejętności aktorskie, a także poznać osoby z Czech, które również brały udział w warsztatach.

Spotkania teatralno-aktorskie, taneczne i lalkarskie

W okresie luty-maj 2023 roku odbywają się spotkania teatralno-aktorskie, taneczne i lalkarskie dla mieszkańców wspólnego regionu pogranicza polsko-czeskiego w różnym wieku. Te wspólne spotkania umożliwiają nawiązanie kontaktów, wymianę doświadczeń oraz integrację między uczestnikami z obu krajów.

Partnerzy projektu

Miasto Broumov

Partnerem wiodącym projektu „Łączy nas tradycja” jest czeskie miasto Broumov. Wspólnie z Gminą Nowa Ruda pracują nad realizacją celów projektu i organizacją różnych działań, które mają na celu zacieśnienie współpracy między mieszkańcami obu krajów.

Gmina Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda to partner projektu, który wspólnie z miastem Broumov dąży do realizacji założeń projektu „Łączy nas tradycja”. Wójt Gminy Nowa Ruda, Adrianna Mierzejewska, zainicjowała projekt, który ma na celu zacieśnienie więzi między mieszkańcami regionu pogranicza polsko-czeskiego.

Wartość projektu i dofinansowanie z UE

Całkowita wartość projektu „Łączy nas tradycja” wynosi 3 800 Euro, z czego wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 3 230 Euro. Pozostałe środki pochodzą z budżetu państwa oraz wkładu własnego partnerów projektu.

Musical „Hokus Pokus”

Poza projektem, Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska zaprasza na musical „Hokus Pokus” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego, który odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca2023 r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Sołectwie Ludwikowice Kłodzkie. Musical ten to kolejna okazja do integracji mieszkańców oraz prezentacji umiejętności młodych artystów z Młodzieżowego Teatru Muzycznego.

Zakończenie

Projekt „Łączy nas tradycja” to ważna inicjatywa, która przyczynia się do zacieśnienia więzi między mieszkańcami regionu pogranicza polsko-czeskiego. Poprzez różnorodne działania, takie jak warsztaty, spotkania i przedstawienia teatralne, mieszkańcy obu krajów mają okazję do wzajemnego poznawania się, a także do zgłębiania kultury i tradycji sąsiadów. Współpraca międzynarodowa, tak ważna dla rozwoju lokalnego, staje się dzięki projektowi realna i przynosząca wymierne korzyści dla uczestników.
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’8058,8057,8056,8055,8054,8053,8052,8051,8050,8049,8048,8047,8046′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lhadmc8e’ admin_preview_bg=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lhaeaeuy’ admin_preview_bg=”]
FOTO: UG NOWA RUDA
[/av_textblock]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lhadlzw1′ admin_preview_bg=”]
FAQ

  1. Jakie są główne cele projektu „Łączy nas tradycja”?

Głównym celem projektu jest zacieśnienie więzi między mieszkańcami regionu pogranicza polsko-czeskiego, a także przekazanie wartości kulturowych i tradycji obu krajów.

  1. Kto jest głównym partnerem projektu?

Głównym partnerem projektu jest czeskie miasto Broumov, które wspólnie z Gminą Nowa Ruda realizuje założenia projektu.

  1. Z jakich środków finansowanych jest projekt „Łączy nas tradycja”?

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

  1. Czy można uczestniczyć w działaniach projektu?

Tak, w ramach projektu odbywają się różne warsztaty, spotkania i przedstawienia teatralne, które są otwarte dla mieszkańców regionu pogranicza polsko-czeskiego.

  1. Kiedy odbędzie się musical „Hokus Pokus”?

Musical „Hokus Pokus” w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Muzycznego odbędzie się w dniach 3 i 4 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Sołectwie Ludwikowice Kłodzkie.
[/av_textblock]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments