poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaSamorządMichał Dworczyk Honorowym Obywatelem Kamieńca Ząbkowickiego

Michał Dworczyk Honorowym Obywatelem Kamieńca Ząbkowickiego

- Advertisement -
- Advertisement -

19 listopada 2021 r. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk odebrał z rąk Burmistrza Miasta Marcina Czerńca i Przewodniczącej Rady Miasta Bernadety Chodasiewicz tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kamieniec Ząbkowicki. 

Stosowna uchwałe Rada Miasta podjęła 24 czerwca 2021r. stosunkiem głosów „za”-11 radnych do „wstrzymujący się” – 4 radnych. Nikt nie był przeciw. Z treścią uchwały można zapoznać się tutaj.

W przemówieniu po odebraniu wyróżnienia w Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim Michał Dworczyk mówił: „To bardzo wzruszająca chwila, ale przede wszystkim ja traktuję to wyróżnienie jako zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz Kamieńca Ząbkowickiego i całego regionu. Muszę powiedzieć, że kiedy kilka lat temu zostałem posłem z Subregionu Wałbrzyskiego zacząłem de facto poznawać te tereny. W kilku miejscach spotkałem się z ciepłym przyjęciem; byłem osobą spoza Dolnego Śląska, więc w sposób zrozumiały budziło to dystans wśród innych. Czy to samorządowców czy to polityków, ale było takich kilka miejsc, gdzie od razu te relacje ułożyły się dobrze, gdzie dostałem taki kredyt zaufania. Takim miejscem był właśnie Kamieniec Ząbkowicki i relacje z Panem wówczas wójtem, dzisiaj Burmistrzem Marcinem (Czerńcem-red.) od samego początku układały się bardzo dobrze dzięki czemu udało nam się jednak sporo projektów dla Kamieńca Ząbkowickiego zrealizować i za to bardzo Państwu dziękuję, dziękuję za ten tytuł, dziękuję za współpracę. Wierzę, że będziemy w kolejnych latach efektywnie współpracować na rzecz Kamieńca Ząbkowickiego.”

„Dla mnie to honor i zaszczyt i tak naprawdę zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz gminy i regionu.  Współpraca z władzami samorządowymi Kamieńca Ząbkowickiego można powiedzieć jest modelowa. Powtarzają to parlamentarzyści, mówią to samorządowcy wojewódzcy, mówię to i ja, ponieważ możemy zawsze liczyć na konstruktywny dialog. Nie we wszystkim się zgadzamy. To jest oczywiste, ale zawsze potrafimy znaleźć forum i płaszczyznę współpracy”– dodaje Michał Dworczyk – szef KPRM w rozmowie z TVregion.

T&F: Agaton

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments