sobota, 15 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaImprezyMiędzynarodowy Dzień Jazzu w Dzierżoniowie

Międzynarodowy Dzień Jazzu w Dzierżoniowie

- Advertisement -
- Advertisement -

Najpierw parada w stylu nowoorleańskim, a później koncert. Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Klub Jazzowy Pegazz zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu. Tegoroczną edycję uświetni koncert zespołu New Bone.

Obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu w Dzierżoniowie, otworzy parada uliczna w stylu nowoorleańskim z udziałem mażoretek i miejskiej orkiestry dętej. Parada wyruszy spod dzierżoniowskiego ratusza i przejdzie w muzycznym korowodzie, ulicą Świdnicką w kierunku Kina „Zbyszek”’. Inauguracja jazzowych obchodów w Rynku 28 kwietnia o godz. 18.00.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z uznanych muzyków polskiej sceny jazzowej. O ich dotychczasowych dokonaniach entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron, czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej jak i zagranicznej przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.

Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation, Ukraina 2015.

W lutym 2014 zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoją muzykę w Czelabińsku i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, ze zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze! W listopadzie 2018r. zespół na oficjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego w Kaliningradzie, wystąpił w ramach cyklu – „Jazz w Filharmonii”, gdzie został gorąco przyjęty przez rosyjską publiczność, w grudniu 2019r. po raz kolejny odwiedził Białoruś gdzie wystąpił w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu.

ŹRÓDŁO: UM DZIERŻONIÓW

Fot: www.newbone.pl

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze