sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaMikołajowa poczta ruszyła - napisz list, my go dostarczymy

Mikołajowa poczta ruszyła – napisz list, my go dostarczymy

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_image src=’https://tvregion.pl/wp-content/uploads/2021/11/list_do_mikolaja2021-1200×630.jpg’ attachment=’2587′ attachment_size=’featured_large’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kwg792vn’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” av_uid=”]
Tradycyjnie już przed wejściem do dzierżoniowskiego ratusza stanęła specjalna czerwona skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Świąteczną korespondencję z życzeniami prześlemy na koło podbiegunowe.

W ten sposób od lat miasto ułatwia dzieciom kontakt ze świętym, którego tak niecierpliwie wyczekują w grudniu. Dzięki wystawionej przed urzędem skrzynce najmłodsi nie muszą się zastanawiać, pod jaki adres wysłać swoje listy. Za pośrednictwem urzędników przesyłki trafią bezpośrednio do Laponii, na koło podbiegunowe, gdzie trafiają listy dzieci z całego świata.

W tym roku przygotowaliśmy też specjalny kolorowy wzór listu do Mikołaja, który można pobrać z naszej strony internetowej klikając na link, wydrukować samodzielnie w domu lub w wersji papierowej pobrać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Skrzynka, która jest dostępna w godzinach pracy urzędu, będzie opróżniana sukcesywnie raz w tygodniu. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców skrzynka będzie do 20 grudnia.

Przez ostatnie lata z dzierżoniowskiej czerwonej skrzynki wyjęliśmy i przesłaliśmy do Mikołaja już kilkanaście tysięcy listów. Za każdym razem Mikołaj przesyła za nie dzieciom z Dzierżoniowa specjalne podziękowania.

Wzór graficzny listu do Świętego Mikołaja

UM Dzierżoniów
[/av_textblock]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze