Ogłoszenia

NA CELOWNIKU GRUPY „SPEED”

Codziennie w telewizji i prasie ukazują się informacje o wypadkach, kolizjach, ale również bezmyślnym łamaniu prawa przez kierujących. Do eliminowania takich sytuacji, łapania tzw „piratów drogowych”, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość powołana została grupa „Speed”. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni lutego na kamerze ząbkowickich policjantów zostało uwiecznionych kilkanaście przypadków łamania prawa. Poniżej przedstawimy kilka wybranych.

 

         Nietrudno natrafić w prasie na nagłówek mówiący o kolejnym zatrzymaniu przez grupę „Speed”. W Ząbkowicach Śląskich należy do niej 6 policjantów z Referatu Ruchu Drogowego. Codziennie wyjeżdżają na drogi, nie tylko jednego powiatu, by eliminować z ruchu drogowego tych wszystkich, którzy uważają że są ponad prawem.

Rekordzistą końca lutego okazał się mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego zatrzymany do kontroli w dniu 16 lutego na terenie Piławy Górnej. 30-latek kierując BMW w bardzo trudnych warunkach drogowych, z ograniczoną widocznością, nie dość, że przekroczył prędkość o 48 km/h w obszarze zabudowanym to dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mężczyzna przyjął mandat karny w wysokości 2500 złotych, ale również policjanci, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego 26 punktów karnych.

Przekroczenia prędkości to nadal wielki problem na polskich drogach, głównie poza obszarem zabudowanym. Jednak pamiętajmy, że tam również obowiązują ograniczenia. Przekonało się o tym 3 kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy grupy „Speed” w dniu 28 lutego. Około godziny 16 na drodze W382 w okolicy miejscowości Olbrachcice Wielkie policjanci zauważyli szybko poruszający się samochód Volkswagen Passat. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że 56-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h za co przyjął mandat karny w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Kilkadziesiąt minut później w okolicy Ciepłowód policjanci zatrzymali kierującego Honda Civic. 41-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego przekroczył prędkość o 72 km/h, jadąc 162 km/h poza obszarem zabudowanym. Został ukarany 2500 złotowym mandatem i 15 punktami.
Łącznie 2 mandaty na kwotę 1900 złotych i 20 punków karnych przyjął 62-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który kierując samochodem Alfa Romeo przekroczył prędkość o 38 km/h. Oprócz tego mężczyzna na DK8 w okolicy miejscowości Dębowina, stworzył zagrożenie dla kierujących poruszających się w tym czasie po drodze, niewłaściwe wyprzedzając i zmuszając innych do nagłego hamowania oraz ucieczki w kierunku pobocza.

Pamiętajmy, ze wsiadając za kierownicę mamy wpływ na bezpieczeństwo nie tylko za swoje i pasażerów pojazdu, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzegając przepisów, w tym również ograniczeń prędkości znacznie zwiększamy, nasze szanse na bezpieczny powrót do domu.

ŹRÓDŁO: KPP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE