poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaNarodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

- Advertisement -
- Advertisement -

Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych na Dolnym Śląsku

Kłodzko
W dniu 27 lutego w Kłodzku senator Aleksander Szwed wraz z kombatantami, samorządowcami i mieszkańcami uczcił Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w intencji zmarłych żołnierzy podziemia niepodległościowego, która odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (OO. Franciszkanie). Bezpośrednio po mszy odbył się apel oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Sybiraków w Kłodzku. Następnie o godz. 12.30 w kinie Kłodzkiego Ośrodka Kultury odbyła się projekcja filmu Sławomira Górskiego „WiN. Ostatnia nadzieja” połączona ze spotkaniem autorskim z reżyserem filmu. Uroczystości i spotkanie autorskie zostały zorganizowane przez Kłodzkie Stowarzyszenie Społeczno-Historyczne oraz Społeczny Komitet Upamiętnienia Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” w Kłodzku.
Łagiewniki
W dniu 28 lutego  w Łagiewnikach w powiecie dzierżoniowskim senator Aleksander Szwed, poseł Marcin Gwóźdź, Wicewojewoda Jarosłąw Kresa wraz z władzami gminy, kombatantami, samorządowcami i mieszkańcami uczcił pamięć o naszych kresowiakach i sybirakach oraz jutrzejszy #NarodowyDzieńPamięciŻołnierzyWyklętych . Złożenie kwiatów pod pomnikiem Sybiraków oraz pomnikiem Pamięci Narodowej poprzedziłą uroczysta msza święta, którą uświetnił występ chóru Canzona z Olesznej, który zaprezentował przepiękne pieśni patriotyczne.
Niemcza
W dniu 28 lutego w Niemczy w powiecie dzierżoniowskim senator Aleksander Szwed, Wicewojewoda Jarosław Kresa wraz z władzami gminy, przedstawicielami służb mundurowych, samorządowcami i mieszkańcami uczcił #NarodowyDzieńPamięciŻołnierzyWyklętych . Po odśpiewaniu hymnu narodowego poszczególne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem obrońców Niemczy.
Bielawa
W dniu 28 lutego w Bielawie w powiecie dzierżoniowskim senator Aleksander Szwed wraz z radnymi powiatowymi Małgorzatą Greiner i Dariuszem Gortychem, byłą wieloletnią radną Ireną Skibniewską-Kozak oraz mieszkańcami uczcił #NarodowyDzieńPamięciŻołnierzyWyklętych.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze