sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaImprezy"Natura od Kuchni": Powrót Ogólnopolskiego Konkursu Lasów Państwowych

„Natura od Kuchni”: Powrót Ogólnopolskiego Konkursu Lasów Państwowych

- Advertisement -
- Advertisement -

Po spektakularnym sukcesie pierwszej edycji, wraca ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od Kuchni”, który ma na celu promowanie zdrowej żywności z polskich lasów oraz współpracę między społecznościami wiejskimi a Lasami Państwowymi. Zgłoszenia można przesyłać od 1 marca do 30 września 2023 roku.

 

W pierwszej edycji konkursu, spośród ponad 600 zgłoszeń, dofinansowanie otrzymało aż 590 projektów. W tym roku organizatorzy oczekują równie dużego zainteresowania ze strony kół gospodyń wiejskich, które będą mogły ubiegać się o granty o wartości do 10 000 zł.

 

Konkurs jest doskonałą okazją dla lokalnych społeczności, aby pokazać inicjatywy promujące zdrową żywność z lasów, takie jak organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego, przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Organizatorzy zachęcają również do przemyślenia propozycji, które obejmują zajęcia dla dzieci, takie jak lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności.

 

Udział w konkursie „Natura od Kuchni” to nie tylko szansa na zdobycie środków na realizację projektu, ale również możliwość podkreślenia ważnej roli lasów w codziennym życiu mieszkańców wsi. Dzięki współpracy z Lasami Państwowymi, lokalne społeczności mają okazję przyczynić się do promocji wartości przyrodniczych i edukacyjnych swojego regionu.

 

W pierwszej edycji konkursu, wiele z zatwierdzonych projektów przekroczyło oczekiwania organizatorów. Wśród realizowanych inicjatyw znalazły się warsztaty kulinarne, grzybobrania oraz zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, które zdobyły uznanie zarówno wśród uczestników, jak i mediów.

 

Oczekujemy, że druga edycja konkursu „Natura od Kuchni” przyniesie równie pozytywne efekty, umacniając więzi między społecznościami wiejskimi a Lasami Państwowymi oraz promując zdrową żywność z polskich lasów. Zachęcamy wszystkie koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie i przedstawienia swoich pomysłów na inicjatywy, które wypromują leśną żywność i jej korzyści zdrowotne. W ten sposób, wspólnie będziemy mogli pokazać nie tylko bogactwo polskiej przyrody, ale również kultywować dziedzictwo kulinarno-kulturowe naszego kraju.

 

Aby zgłosić swój projekt do konkursu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Lasów Państwowych i przesłać go wraz z załącznikami w terminie do 30 września 2023 roku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się na oficjalnej stronie Lasów Państwowych.

 

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do promowania zdrowej żywności z polskich lasów oraz współpracy z Lasami Państwowymi. Zgłoś swój projekt już dziś i dołącz do liczby zadowolonych uczestników pierwszej edycji konkursu „Natura od Kuchni”!

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze