2 października około 23:00 w Niemczy doszło do postrzelenia mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym . Podejrzewany o zabójstwo mężczyzna został zatrzymany w powiecie zgorzeleckim. 

 W Niemczy, około 23:00 2 października, doszło do postrzelenia najprawdopodobniej z broni palnej, 34 mężczyzny. Sekcja zwłok ma dać wynik czy była to bezpośrednia przyczyna zgonu. Podejrzewany o popełnienie zabójstwa mężczyzna zbiegł. Do działania przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratura wykonała szereg czynności procesowych. Wytypowano sprawcę, którym miał być 35-letni mężczyzna.

 Do działań poszukiwawczych zaangażowano funkcjonariuszy powiatu dzierżoniowskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przekazano także informację do innych jednostek policji. Już następnego dnia policjanci ze Zgorzelca zatrzymali podejrzewanego o popełnienie makabrycznego czynu mężczyznę. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie, prowadzi śledztwo w tej sprawie. – informuje kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy KPP Dzierżoniów

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie już wszczęła śledztwo w tej sprawie. 5 października odbyła się sekcje zwłok ofiary. Ustalenia wykazały, że przyczyną zgonu był krwotok wewnętrzny spowodowany przerwaniem żyły na wysokości obojczyka na skutek rany postrzałowej.  Ofiara nie miała szans na przeżycie, zwłaszcza że kula przeleciała na wylot ciała, uszkodziwszy kręgosłup.  Sprawcy został  postawiony zarzut spowodowania zabójstwa. Kolejnym zarzutem było nielegalne posiadanie broni palnej, co ustalono w toku dochodzenia . Sprawcy grozi wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak twierdzą mieszkańcy Niemczy  między mężczyznami przed zdarzeniem  doszło do sprzeczki, a później do bójki, po tym jak zabójca  wepchał się w kolejkę do stanowiska z piwem. Sytuacja została uspokojona  przez osoby trzecie.  Jednak po pewnym czasie sprawca, chodził po  Rynku i szukała ofiary.  W momencie zdarzenia na niemczańskim rynku, odbywał się koncert disco polo i  dyskoteka, była to druga część uroczystości odsłonięcia pomnika rot. Aleksandra Hrynkiewicza. Impreza została zakończona o godzinę wcześniej. 

„Ten co zginął to był dobry chłopaka, wiadomo mógł mieć swoje za uszami, ale nie było z nim problemu . Natomiast ten co zabił, to na sam widok już się ludzie bali. Nie wyglądał  na przyjaznego, zwłaszcza, że on tu mieszkał od niedawna. Z tego co wiem to pochodzi spod Wałbrzycha” – powiedziała Pani Agata (imię specjalnie zmienione), mieszkanka  rynku.

6 października 2021 r. Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Emila L. na 3 miesiące. Podejrzany czeka na proces.

Foto i wideo: TVregion i Dolnośląska Policja