Dziś, 17 stycznia 2022 r.  na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie 20 wozów do 15 dolnośląskich komend powiatowych i miejskich PSP. To rekordowo duża liczba.

Jak poinformował na swojej stronie facebook-owej Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski nowe jednostki gaśniczo-ratunkowe trafią m.in. do Subregionu Wałbrzyskiego. W uroczystościach wzięła udział Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek i Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

 Wśród pojazdów znalazły się 4 ciężkie i 16 średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Ich łączna wartość to blisko 19 mln zł. Jako Samorząd Województwa przekazaliśmy na ten cel 1 mln zł. Nowe wozy z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.
Ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze weszły na wyposażenie komend w Jeleniej Górze, Legnicy, Oleśnicy i Świdnicy. Samochody średnie zasilą komendy w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze, Jeleniej Górze, Miliczu, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Wołowie, Wrocławiu ( 4 sam.) Zgorzelcu i Ząbkowicach Śląskich.
Źródło: FB Marcina Krzyżanowskiego