środa, 24 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaGospodarkaNoworoczne zmiany w DORD Oddział Regionalny w Wałbrzychu.

Noworoczne zmiany w DORD Oddział Regionalny w Wałbrzychu.

- Advertisement -
- Advertisement -

Rozpoczynający się rok 2021 niesie zmiany dla kandydatów zdających egzaminy praktyczne prawo jazdy w zakresie kat. B. Od 01 stycznia br. Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Regionalny w Wałbrzychu dysponuje nowymi pojazdami egzaminacyjnymi. Jest nim Toyota Yaris Dynamic Force, model z roku 2020, w wersji Comfort. Pojazd jest wyposażony w silnik spalinowy o pojemności 1,5 l i 6-cio biegową manualną skrzynię biegów, osiągający moc 125 KM. Ciekawostką jest fakt, że silnik oraz skrzynia biegów pochodzi z polskiej fabryki w Jelczu-Laskowicach. Samochód spełnia rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6 i odpowiada najnowocześniejszym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa. Bogato wyposażony pojazd pozwoli na weryfikowanie umiejętności kandydatów na kierowców na najnowszej generacji samochody w tej klasie.

Co ta zmiana oznacza dla kandydatów zdających egzaminy praktyczne w tej kategorii prawa jazdy? Przyszli kierowcy muszą być przygotowani, od stycznia, na spotkanie z nowymi Yarisami w Wałbrzychu oraz Oddziałach Terenowych w Świdnicy oraz Kłodzku. Dotychczasowe Yarisy wałbrzyskiego DORD-u służyły egzaminatorom już 5,5 roku. Nadszedł czas, aby je zastąpić nowym pojazdem egzaminacyjnym.

W ogłoszonym postępowaniu przetargowym na dostawę pojazdów egzaminacyjnych najkorzystniejszą ofertę złożył dealer Toyota Nowakowski Wałbrzych Sp. z o.o. a wartość umowy wynosi 700.257,36 zł. brutto. Tym samym Oddział Regionalny w Wałbrzychu jest pierwszym w Polsce ośrodkiem ruchu drogowego, który dysponuje najnowszym modelem tej klasy samochodu jako pojazdu egzaminacyjnego.

Nowe samochody egzaminacyjne na kat. B, będą służyły kursantom, przez co najmniej najbliższe 4 lata. Jest to również ważna informacja dla właścicieli szkół jazdy, ponieważ w ciągu najbliższych 4 lat Yaris z rocznika 2020 jest oficjalnym pojazdem egzaminacyjnym.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze