11 listopada 2021 r. w Dzierżoniowie z okazji obchodów Święta Niepodległości w Dzierżoniowie zorganizowano  pochód w stylu roku 1918 z Marszałkiem Piłsudskim, pułkiem kawalerii konnej i sufrażystkami. Po zakończeniu oficjalnych obchodów mieszkańcy udali się na piknik rodzinny.

Obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Dzierżoniowie przybrały ciekawą i nietypową oprawę. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele św. Jerzego. Później mieszkańcy z biało-czerwonymi flagami zgromadzili się na rynku, skąd wyruszył radosny przemarsz na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i kawalerią ze Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich, którym towarzyszyła miejska orkiestra dęta, grupa rekonstruująca Korpus Ochrony Pogranicza i sufrażystki. Pochód udał się pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny gdzie kontynuowano uroczystości.

WKRÓTCE MATERIAŁ FILMOWY

Pod Pomnikiem okolicznościowe wiązanki złożyli przedstawiciele samorządów i władz centralnych, organizacje kombatanckie, organizacje patriotyczne, stowarzyszenia, przedstawiciele miejscowej oświaty, Policji, Straży Pożarnej i duchowieństwa. Po oficjalnych uroczystościach odbył się piknik rodzinny na placu targowym i bieg niepodległości.