poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaKulturaOdkryj Sobótkę na nowo. Zwiedzanie Sobótki połączone z odwiedzinami i degustacjami w...

Odkryj Sobótkę na nowo. Zwiedzanie Sobótki połączone z odwiedzinami i degustacjami w winiarniach i browarach Masywu Ślęży.

- Advertisement -
- Advertisement -

Ślężański Sklep | InfoPunkt” w Sobótce zaprasza na miejskie spacery krajoznawcze połączone ze spotkaniami z lokalnymi producentami win i piw. Ciekawy program historyczno – edukacyjny połączony jest z degustacjami i oprowadzeniem po m.in. Winiarni Celtica czy Browarze Wieżyca zlokalizowanymi w Masywie Ślęży.

Wycieczki, proponowane w Ślężańskim, są organizowane w formie spacerów miejskich po Sobótce, które łączą historię, turystykę z poznawaniem produktów regionalnych tworzonych pod Ślężą. Certyfikowany przewodnik oprowadzi uczestników szlakiem najciekawszych zabytków i miejsc historycznych jakie znajdują się w Sobótce. Na trasie wycieczki odwiedzimy instalacje historyczne powstałe z inicjatywy Ślężańskiego Ośrodka Kultury, zwiedzimy Muzeum Ślężańskie i zatrzymamy się w najważniejszych miejscach miasteczka.  Finałem spaceru jest wizyta min. w Starej Gazowni, gdzie zlokalizowana jest winiarnia Celtica, znajdująca się na szlaku zabytków techniki. Turyści będą mogli posłuchać opowieści o winach wytwarzanych pod Ślężą – i co najważniejsze – spróbować ich w asyście właściciela Winiarni.

Wycieczki umożliwią m.in. spotkania z lokalnymi rzemieślnikami oraz degustację ich lokalnych produktów, co będzie niezwykłą atrakcją w szczególności dla miłośników niszowych, unikatowych trunków – mówi Ewelina Staniszewska ze Ślężańskiego.

Od ponad 2 lat w Ślężańskim promujemy okolice Ślęży, a przede wszystkim lokalne produkty, które powstają w małych manufakturach. Nasze okolice słyną ze znakomitych win i piw, które są niezwykle ciekawe pod względem kompozycji smakowych. W turystach, którzy odwiedzają Ślężę, chcemy wzbudzać zainteresowanie tym, co lokalne, po prostu nasze. Ślężańskie wycieczki są odpowiedzią na aktualne potrzeby Polaków w zakresie turystyki lokalnej, czyli takiej, która wiąże się z odkrywaniem najbliższej okolicy, o której jak się okazuje z pozoru wiemy nie wiele. Połączenie edukacji, historii z możliwością smakowania produktów regionalnych jest niepowtarzalną okazją do odkrycia na nowo Masywu Ślęży w nowym nieznanym wymiarze – dodaje Ewelina Staniszewska.

Pierwszy spacer już 27 marca. Godziny spacerów dostosowane są do godzin przyjazdów komunikacji autobusowej partnera spacerów, firmy Polbus. Szczegółowe informacje i zapisy na wycieczki odbywają się sklepie Ślężańskim, przy ul. Świdnickiej 7A w Sobótce. Aktualna oferta spacerów, wraz z możliwością zakupu biletów znajduje się pod adresem: https://slezanski.pl/wycieczki/

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze