sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneOstatni dzień stycznia był również dniem policyjnej akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu...

Ostatni dzień stycznia był również dniem policyjnej akcji pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

- Advertisement -
- Advertisement -

Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach szczególnie dla tych, którzy są najbardziej narażeni. Był to jednak również dzień, w którym doszło do 3 kolizji, funkcjonariusze zatrzymali 3 poszukiwanych oraz przeprowadzili 24 interwencje.

W dniu 31 stycznia policjanci prowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach akcji zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych., oraz na wykroczenia powstające na relacji kierujący samochodami, a użytkownicy pojazdów jednośladowych. Mokra, często oblodzona z rana nawierzchnia nie wybacza błędów i brawury podczas prowadzenia samochodu. Przekonało się o tym 3 kierujących, którzy doprowadzili w tym dniu do kolizji. Pierwsza miała miejsce przed godziną 10 na Drodze Krajowej nr 8 w miejscowości Braszowice. 30-letni kierujący samochodem Peugeot przyjął mandat karny po tym jak nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go pojazd Iveco. Siła uderzenia spowodowała, że Iveco kierowane przez 43-latka uderzyło w w kolejny samochód tym razem Mitsubishi ASX. Kilka minut później na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich doszło do kolejnego zdarzenia. Tym razem 22-letni kierujący samochodem Ford Focus, również przez niezachowanie bezpiecznej odległości, najechał na tył osobowego Suzuki Liana. Sprawca zdarzenia był trzeźwy i również na miejscu został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Mandat karny przyjął również 39-letni kierujący pojazdem Citroen Berlingo, który, podobnie jak poprzednicy, najechał na tył Audi A3. Do zdarzenia doszło po godzinie 15 w gminie Ciepłowody. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Nie były to jednak jedyne interwencje, na które tego dnia zostali skierowani policjanci z powiatu ząbkowickiego. Łącznie 31 stycznia funkcjonariusze wyjeżdżali do 24 zgłoszeń. W międzyczasie zatrzymali 3 osoby poszukiwane, które następnie przewieźli do zakładu karnego celem odbycia zasadzonej przez sąd kary.

ŹRÓDŁO

KPP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

asp. szt. Katarzyna Mazurek

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze