środa, 24 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaKulturaPielgrzymka Rodzin Diecezji Świdnickiej ponownie zagościła w Wambierzycach.

Pielgrzymka Rodzin Diecezji Świdnickiej ponownie zagościła w Wambierzycach.

- Advertisement -
- Advertisement -

Pielgrzymka Rodzin diecezji świdnickiej po raz kolejny zagościła w wambierzyckim sanktuarium. Spotkanie rozpoczęło się  Mszą św., której przewodniczył biskup Ignacy Dec, który w swoim kazaniu podkreślał, przed jakimi trudnościami stoi współczesna polska katolicka rodzina. Wskazał na wielką odpowiedzialność, jaka stoi nie tylko przed rodzicami ale również rządzącymi, aby stworzyć odpowiednie warunki do wychowania dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św. miało miejsce również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Jak mówił ks. Mieczysław Rakoczy, diecezjalny duszpasterz rodzin – Pielgrzymka Rodzin to czas, aby oddać nasze serca i modlitwy Matce Bożej Królowej Rodzin i prosić o błogosławieństwo dla naszych bliskich. Na zakończenie Mszy św. podziękował wszystkim diecezjalnym ruchom, których celem jest rozwój duchowy małżeństw za zaangażowanie w codziennej trosce nad rodzinną jak również za przygotowanie tej  uroczystości.

Tradycyjnie, kontynuacją pielgrzymki było spotkanie w sąsiedztwie wambierzyckiej bazyliki na zabawach zorganizowanych dla całych rodzin. To również doskonała okazja do wspólnych rozmów o mijającym roku formacyjnym zgromadzonych tu ruchów m.in. Spotkań Małżeńskich i Domowego Kościoła.

Diecezjalną Pielgrzymkę rodzin wsparły w tym roku Gmina Radków oraz OSP Wambierzyce, przygotowując atrakcje dla dzieci oraz miejsce na organizację spotkania.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze