niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaPolicjaPod wpływem i pod ochroną: pijany ochroniarz zaskakuje klientów sklepu

Pod wpływem i pod ochroną: pijany ochroniarz zaskakuje klientów sklepu

- Advertisement -
- Advertisement -

Przyjście do pracy pod wpływem alkoholu pociąga za sobą bardzo poważne konsekwencje, nie tylko w postaci możliwego dyscyplinarnego zwolnienia, ale również karne. Przekonał się o tym pracownik ochrony w jednym ze sklepów na terenie powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna podjął czynności zawodowe mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Od 21 lutego 2023 r. obowiązują nowe przepisy kodeksu pracy dotyczące kontroli przez pracodawcę trzeźwości pracowników. Kontrola ta może dotyczyć zarówno obecności alkoholu w organizmie pracownika jak i innych substancji działających podobnie do alkoholu. Na żądanie pracodawcy lub pracownika takie badanie przeprowadzi policja. Praca po alkoholu rodzi bardzo poważne konsekwencje. Zawsze wpływa na efektywność pracownika, naraża go na utratę zaufania pracodawcy, zwolnienie dyscyplinarne, ale również odpowiedzialność karną. Wykonywanie swoich obowiązków może wywoływać zgorszenie u innych osób, a nawet prowadzić do wypadków.

W dniu 09 maja po godzinie 13 policjanci pojechali na interwencję do jednego ze sklepów. Zgłoszenie dotyczyło pracownika pod wpływem alkoholu. Po badaniu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy okazało się, ze 60-letni pracownik ochrony podjął czynności zawodowe mając w orgazmie półtora promila alkoholu. Teraz będzie się musiał zmierzyć nie tylko z odpowiedzialnością dyscyplinarną u pracodawcy, ale również karną, ponieważ podjęcie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny.

  • asp. szt. Katarzyna Mazurek – Oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Ząbkowicach Śląskich

 

ŹRÓDŁO: KPP ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments