sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaPolicjaPOLICJA SZUKA OSZUSTÓW, KTÓRZY WYŁUDZILI PIENIĄDZE OD MIESZKANKI POWIATU KŁODZKIEGO

POLICJA SZUKA OSZUSTÓW, KTÓRZY WYŁUDZILI PIENIĄDZE OD MIESZKANKI POWIATU KŁODZKIEGO

- Advertisement -
- Advertisement -

Przestępcy wciąż oszukują starsze osoby, wyłudzając pieniądze, które często stanowią oszczędności życia. Niestety podczas minionego weekendu przekonała się o tym mieszkanka powiatu kłodzkiego, która oszustom przekazała 44 tys. złotych. Policja szuka sprawców tego przestępstwa.

Oszust w rozmowie telefonicznej  poinformował, że kontaktuje się w sprawie wypadku drogowego, w którym uczestniczyła jej wnuczka z mężem. Przestępca powiedział, że pilnie potrzebuje pieniędzy na załatwienie spraw związanych z tym zdarzeniem. W rozmowie podał formę odbioru pieniędzy. Następnie do mieszkanki powiatu kłodzkiego zgłosiła się kobieta podająca się za asystentkę, której starsza kobieta przekazała pieniądze. Starsza kobieta nie zorientowała się, że jest to oszustwo i dała się oszukać. Straciła 44 tys. zł.

Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów -informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

Policja powiatu kłodzkiego ponownie ostrzega przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu wykorzystują ufność osób, które nie potrafią odmówić pomocy najbliższym. Przestępcy podają się już nie tylko za członków rodziny. Zdarza się, że wmawiają starszym osobom, że są funkcjonariuszami CBŚ lub policjantami grupy zajmującej się rozpracowywaniem się oszustów na tzw. wnuczka. Pamiętajmy, że czas panującej pandemii COVID-19 to również okres aktywności przestępców, wykorzystujących obecną sytuację. Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują płatne usługi lub wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję. Jeżeli zauważycie Państwo, że ktoś chce was oszukać, natychmiast informujcie Policje. W ten sposób uchronicie siebie i inne osoby przed przestępcami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie zadzwonić na alarmowy nr 112.

ŹRÓDŁO: KPP KŁODZKO

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze