poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaWydarzenia lokalnePOLICJANCI ZLIKWIDOWALI LINIĘ PRODUKCYJNĄ METAMFETAMINY I ZATRZYMALI 2 PODEJRZANYCH

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI LINIĘ PRODUKCYJNĄ METAMFETAMINY I ZATRZYMALI 2 PODEJRZANYCH [WIDEO]

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-ldp0mubk’ admin_preview_bg=”]
Wspólne działania ząbkowickich kryminalnych z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy doprowadziło do zlikwidowania domowego laboratorium służącego do produkcji środków odurzających. Policjanci przejęli też chemikalia, w tym ponad 4,5 kg efedryny i zatrzymali 2 osoby, w stosunku do których sąd, na wniosek prokuratora, zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Współpraca kryminalnych z Ząbkowic Śląskich z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku produkcji metamfetaminy, dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40 i 37-latek pozostawali już od dłuższego czasu w zainteresowaniu i pod obserwacją mundurowych z Wrocławia.
Laboratorium metamfetaminy ukryte był na jednej z posesji w powiecie ząbkowickim. W budynku mieszkalnym, do którego siłowo weszli policjanci, było pomieszczenie specjalnie przystosowane do produkcji tego narkotyku. W pogotowiu byli również wezwani przez funkcjonariuszy strażacy, gdyż reakcja chemicznych środków stosowanych przy produkcji narkotyków w każdej chwili może grozić wybuchem. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej, działającą aparaturę, a także gotową metamfetaminę i substancje chemiczne służące do jej produkcji, w tym ponad 4,5 kilograma efedryny, a także dodatkowo kilka porcji marihuany. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn. Mieszańcy województwa dolnośląskiego zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wytwarzania substancji psychotropowej-metamfetaminy i posiadania środków odurzających. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom 37 i 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. W sprawie trwają dalsze czynności śledcze, gdyż ma ona charakter rozwojowy.
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’6220,6225,6224,6222,6221,6223′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-ldp0nplp’ admin_preview_bg=”]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze