Wspólne działania ząbkowickich kryminalnych z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową dolnośląskiej komendy doprowadziło do zlikwidowania domowego laboratorium służącego do produkcji środków odurzających. Policjanci przejęli też chemikalia, w tym ponad 4,5 kg efedryny i zatrzymali 2 osoby, w stosunku do których sąd, na wniosek prokuratora, zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Współpraca kryminalnych z Ząbkowic Śląskich z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku produkcji metamfetaminy, dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa dolnośląskiego. 40 i 37-latek pozostawali już od dłuższego czasu w zainteresowaniu i pod obserwacją mundurowych z Wrocławia.
Laboratorium metamfetaminy ukryte był na jednej z posesji w powiecie ząbkowickim. W budynku mieszkalnym, do którego siłowo weszli policjanci, było pomieszczenie specjalnie przystosowane do produkcji tego narkotyku. W pogotowiu byli również wezwani przez funkcjonariuszy strażacy, gdyż reakcja chemicznych środków stosowanych przy produkcji narkotyków w każdej chwili może grozić wybuchem. Na miejscu zabezpieczono wszystkie elementy linii produkcyjnej, działającą aparaturę, a także gotową metamfetaminę i substancje chemiczne służące do jej produkcji, w tym ponad 4,5 kilograma efedryny, a także dodatkowo kilka porcji marihuany. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn. Mieszańcy województwa dolnośląskiego zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wytwarzania substancji psychotropowej-metamfetaminy i posiadania środków odurzających. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom 37 i 40-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym. W sprawie trwają dalsze czynności śledcze, gdyż ma ona charakter rozwojowy.