poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaImprezyRusza Bieg Kreta 2023: 300 km po górskich szlakach w 100‼️

Rusza Bieg Kreta 2023: 300 km po górskich szlakach w 100‼️

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lge27kb2′ admin_preview_bg=”]
Dnia 12 kwietnia o godzinie 17:00 na terenie Winnicy Celtica w Sobótce wystartował Bieg Kreta Hardcore 2023 – najdłuższego ultramaratonu w Polsce. To niezwykłe wyzwanie dla prawdziwych hardcorowców, którzy muszą pokonać ponad 300 lub 100 kilometrów po górskich szlakach. To bieg dla tych, którzy nie boją się bólu, zmęczenia i niespodzianek. To bieg dla tych, którzy kochają przyrodę, przygodę i samodoskonalenie.

Bieg Kreta składa się z dwóch dystansów: Kret Hardcore i Kret 148. Kret Hardcore to 377 km z ponad 15 tysiącami metrów przewyższenia. To najdłuższy i najtrudniejszy bieg górski w Polsce i jeden z najtrudniejszych na świecie. Tylko nieliczni są w stanie go ukończyć w limicie czasowym 120 godzin. Kret Hardcore startuje już w środę o 17:00. Zawodników będzie można śledzić tutaj -> http://event.trackcourse.com/view/bieg-kreta-2023-377km
Opóźnienie sygnału dla hardcora będzie wynosić 12 minut.

Kret 148 to 148 km z ponad 6 tysiącami metrów przewyższenia. To również bardzo wymagający bieg, który sprawdzi kondycję i charakter każdego biegacza. Kret 148 startuje w piątek o 21:00. Zawodników można śledzić tu -> http://event.trackcourse.com/view/bieg-kreta-2023-148km
Opóźnienie sygnału dla Kreta 148 wyniesie 6 minut.
[/av_textblock]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lge28xzn’ admin_preview_bg=”]
Zdjęcia z Biegu Kreta 2022
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’7209,7208,7207,7206,7205,7204,7203,7202,7201,7200,7199,7197,7196,7195,7194,7193,7192,7191,7190′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’gallery’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lge28k6n’ admin_preview_bg=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lge27p7m’ admin_preview_bg=”]
Bieg Kreta Hardcore został zainspirowany Sudeckim Trójkątem, zwanym „Idiotycznym”. Celem biegaczy jest pokonanie trójkąta opisanego przez trzy wierzchołki – Ślęża, Śnieżka, Śnieżnik – w jednym ciągłym przejściu, z czasem na odpoczynek nieprzekraczającym połowy czasu spędzonego w drodze na poprzedzającym odcinku. Pomysł na bieg narodził się w latach osiemdziesiątych XX wieku, ale dopiero w 2019 roku został zrealizowany podczas pierwszej edycji Biegu Kreta Hardcore.

Uczestnicy Biegu Kreta Hardcore musieli spełnić rygorystyczne kryteria, aby zostać dopuszczonymi do startu. Są to m.in. ukończenie w ciągu ostatnich 5 lat biegu na dystansie płaskim minimum 160 km lub jego górskiego odpowiednika (klasa RMT7 lub wyższa), ranking RMT Kret wyższy niż 500 (poziom zaawansowany i elita) oraz przesłanie krótkiej informacji o sobie i motywacji startu.

Trasa Biegu Kreta Hardcore prowadzi przez Sobótkę, Ślężę, Chełmiec, Przełęcz Okraj, Honske Sedlo, Śnieżnik, Ślężę i ponownie do Sobótki. Limit na pokonanie całego dystansu to 100 godzin.

Logistyka wydarzenia jest imponująca. Na odcinku Sobótka-Okraj-Śnieżnik zawodnicy korzystają z indywidualnego suportu zorganizowanego przez KB Sobótka, a na odcinku Śnieżnik-Sobótka z punktów żywieniowych Biegu Kreta Klasycznego. Wszyscy uczestnicy są wyposażeni w trackery GPS, co pozwala na śledzenie ich postępów na trasie.

Bieg Kreta  2023 to nie tylko imponujące wyzwanie sportowe, ale również pokaz determinacji i wytrwałości zawodników. Mamy nadzieję, że biegacze przekroczą swoje granice i ukończą ten niezwykły ultramaraton z sukcesem. Wszyscy kibice, którzy chcą wesprzeć zawodników, mogą śledzić ich postępy na oficjalnej stronie internetowej Biegu Kreta Hardcore oraz na portalu datasport, gdzie znajdują się aktualizacje na temat pozycji zawodników na trasie.

Warto również dodać, że Bieg Kreta  ma na celu promowanie turystyki i piękna polskich Sudetów. Organizatorzy starają się zachęcić uczestników do odkrywania uroków górskich krajobrazów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i komfort biegaczy na trasie.

Będzie niezapomnianym wydarzeniem dla uczestników oraz kibiców. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i relacje z tego niezwykłego wyścigu, który z pewnością zapisze się w historii polskiego biegania długodystansowego.

Daniel Stroinski jest rekordzistą trasy Biegu Kreta 2022, najdłuższego ultramaratonu w Polsce. Pokonał dystans 377 km w czasie 71 godzin i 53 minuty z łącznym przewyższeniem 11800 m+. To jego trzecie ukończenie tej trasy, która obejmuje cały Trójkąt Sudecki (Ślęża-Śnieżka-Śnieżnik-Ślęża). W poprzednich latach Stroinski biegł tę trasę w czasie 85 godzin i 42 minut oraz 88 godzin i 32 minut. W wywiadzie dla RUNANDTRAVEL.pl przyznał, że lepszy czas zawdzięcza głównie lepszym warunkom pogodowym i wsparciu własnego suportu.

Dominika Cieślak była pierwszą kobietą, która ukończyła tę trasę w czasie 98 godzin i 37 minut.

Bieg Kreta 2023 nie byłby możliwy bez zaangażowania jego organizatora i pomysłodawcy. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia jest winnica Celtica, która od lat wspiera rozwój sportu i promuje zdrowy styl życia. Winnica Celtica to znana i ceniona marka w Polsce, która oferuje wyjątkowe wina produkowane z pasją i zaangażowaniem.

Pomysłodawcą Biegu Kreta jest Przemysław Demków, który sam jest zapalonym biegaczem i miłośnikiem gór. To on wpadł na pomysł zorganizowania tego niezwykłego biegu, który stanowi prawdziwe wyzwanie dla doświadczonych sportowców. Przemysław Demków, dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji, przyczynił się do tego, że Bieg Kreta zdobył sobie uznanie wśród biegaczy i stał się jednym z najbardziej prestiżowych biegów górskich w Polsce.

Bieg Kreta | (kbsobotka.pl)
[/av_textblock]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments