środa, 24 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaKulturaSekwencje z natury - nowa wystawa Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

Sekwencje z natury – nowa wystawa Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój

- Advertisement -
- Advertisement -

W okresie od 13 stycznia do 23 kwietnia 2023 r. w Muzeum Papiernictwa prezentowana będzie wystawa twórczości Moniki Rak i Marcina Jędrzaka pt. „Sekwencje z natury”. Złożą się na nią prace wykonane w łączonej technice druku i rysunku szytego na płótnie bawełnianym oraz seria fotografii.

Motywem, stanowiącym symboliczny łącznik pomiędzy prezentowaną sztuką współczesną, a historią papiernictwa będzie w tym przypadku bawełniana tkanina, stanowiąca w minionych wiekach jeden z budulców, na bazie których powstawała masa papiernicza.

Pomimo różnic w technice wykonania, grupę prac wspomnianych artystów spaja kilka wspólnych motywów. Pierwszym z nich jest natura, którą oboje ukazują odbiorcom w mikroskali. Ponadto, wszystkie są monochromatyczne – w odcieniach czerni i bieli. Tak ascetyczna kolorystyka nie tylko dobrze koresponduje z porą roku, w której wystawa będzie prezentowana w Muzeum Papiernictwa, lecz także sprzyja refleksji.

Poprzez wystawę pt. ”Sekwencje z natury”, Muzeum Papiernictwa prezentuje zwiedzającym sztukę współczesną oraz zaprasza do wyciszenia, któremu sprzyja zimowy pejzaż za oknem.

 

Muzeum Papiernictwa serdecznie zaprasza na warsztaty czerpania papieru, podczas których uczestnicy wykonują arkusze metodami wymyślonymi w średniowiecznych Włoszech. Owoce swej pracy zabierają na pamiątkę!

W okresie ferii zimowych muzeum czynne:

Pon. – sob. 9:00 – 18:00

Niedz. 9:00 – 16:00

 

Zapraszamy do zakupu biletów: www.bilety.muzeumpapiernictwa.pl

 

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

ul. Kłodzka 42

57-340 Duszniki-Zdrój

tel. 748-627-424

 

www.muzeumpapiernictwa.pl

www.facebook.com/muzeumpapiernictwa

www.instagram.com/muzeumpapiernictwa

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze