sobota, 15 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaWydarzenia lokalneSensacyjne odkrycie archeologiczne w Ziębicach podczas prac budowlanych

Sensacyjne odkrycie archeologiczne w Ziębicach podczas prac budowlanych

- Advertisement -
- Advertisement -

W Ziębicach, w trakcie prac związanych z przebudową ulicy Wojska Polskiego, wykonawca firmy Berger Bau natknął się na pozostałości średniowiecznych budowli. Ta sensacyjna informacja wywołała zainteresowanie przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, Burmistrza Ziębic oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, którzy przeprowadzili spotkanie w piątek 3 marca na placu budowy.

Prace budowlane zostaną kontynuowane, jednakże w taki sposób, aby służby archeologiczne mogły wykonywać swoje zadania bez wstrzymywania prac budowlanych. Projektanci postarają się w trybie pilnym przesunąć przebieg sieci gazowej, aby umożliwić archeologom przeprowadzenie szczegółowych badań na miejscu.

Pozostałości te, według informacji podawanych przez służby archeologiczne, mogą pochodzić nawet z XIII wieku. Jednakże trudno obecnie określić, czy mamy do czynienia z pozostałością obiektu budowlanego czy urządzeniem inżynieryjnym. To, co wiemy na pewno, to fakt, że odkrycie to może stać się prawdziwą sensacją archeologiczną.

Ziębice, jak wiele innych miejscowości w Polsce, mają bogatą historię. W czasach średniowiecza były to ważne ośrodki handlowe i administracyjne, co przyciągało różnorodne grupy ludności. Odkrycie pozostałości budowli z tamtego okresu może zatem przyczynić się do poznania historii Ziębic i okolic.

Z tego powodu odkrycie to może być nie tylko ważne dla archeologów, ale także dla całej społeczności lokalnej. Przypomina nam o bogatej przeszłości naszego kraju i pomaga lepiej zrozumieć, jakie wydarzenia miały miejsce w przeszłości. Dzięki temu możemy lepiej docenić to, co dzisiaj mamy i zrozumieć, jak bardzo związani jesteśmy z historią naszych miejscowości i kraju.

 

ŹRÓDŁO: UMiG w Ziębicach

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze