poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaSobotnie popołudnie z Rodzinnym Piknikiem Zdrowia

Sobotnie popołudnie z Rodzinnym Piknikiem Zdrowia

- Advertisement -
- Advertisement -

Gmina Marcinowice oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach zapraszają w najbliższą sobotę 19 czerwca na Rodzinny Piknik Zdrowia do Szczepanowa.

Dzień rozpocznie się już o godzinie 10:00, kiedy to ruszy obsługiwany przez profesjonalny personel medyczny. Do godziny 18:00 każdy chętny będzie miał możliwość zaszczepienia się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson.   Szczepienie nie wymaga wcześniejszej rejestracji, potrzebny będzie jedynie dowód osobisty, a wszelkie formalności załatwić będzie można bezpośrednio przed szczepieniem. Trudno ocenić, jak wielu chętnych pojawi się w Punkcie Szczepień. Można spodziewać się kolejki, dlatego warto zaopatrzyć się w wodę oraz nakrycie głowy lub parasol które ochronią przed słońcem, tym bardziej że w sobotę zapowiadane są dosyć wysokie temperatury powietrza.

O godzinie 14:00 rozpocznie się główna część Rodzinnego Pikniku Zdrowia. Na odwiedzających kompleks sportowy Orlik czekać będą stanowiska gastronomiczne przygotowane przez sołectwa Biała, Marcinowice, Mysłaków, Strzelce, Szczepanów i Śmiałowice. W Strefie Zdrowia będzie możliwość zmierzenia ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, uzyskania porad w zakresie wad postawy, słuchu i wzroku. Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Marcinowice zaprezentują swój sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz udzielą wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na scenie plenerowej zaprezentują się dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. O godzinie 15:30 dla najmłodszych odbędzie si

 

ę spektakl teatralny, a do godzin wieczornych czas wypełni znany i lubiany zespół “Raj”. Na dzieci czekać będzie także kilka dmuchanych zamków i zjeżdżalni oraz animacje z grami i zabawami.

 

 

Odwiedzający będą mieli również okazję skorzystać ze stanowiska Narodowego Spisu Powszechnego. Pracownicy urzędu zapewnią wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonaniu spisu.

Parkowanie podczas wydarzenia będzie możliwe przy Orliku oraz w całej miejscowości Szczepanów.

Zakończenie Rodzinnego Pikniku Zdrowia planowane jest o godzinie 21:00.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments