poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaSpołeczna Lodówka już jest w Niemczy!

Społeczna Lodówka już jest w Niemczy!

- Advertisement -
- Advertisement -

W środę 27 stycznia 2021 roku w Niemczy ustawiona została społeczna lodówka. Z inicjatywy władz naszej Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Niemczańskiego Ośrodka Kultury w środę o godz. 10 zawitali w Niemczy przedstawiciele wrocławskiej Fundacji działającej pod nazwą „Weźpomóż”. Fundacja od trzech lat, przy wsparciu ponad setki wolontariuszy, prowadzi akcję pomocy potrzebującym, poprzez ustawianie w całej Polsce społecznych lodówek. Na chwilę obecną ustawiono już w różnych miastach ponad 40 lodówek. Lodówki znajdują się na osiedlach, w kościołach oraz instytucjach, które wspierają tę akcję.

W Gminie Niemcza instalacja lodówki okazała się wielką przyjemnością z uwagi na zaangażowanie władz Gminy, Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, a także Dyrektora Niemczańskiego Ośrodka Kultury oraz Księdza Dziekana Tadeusza Pity – powiedział nam przedstawiciel Fundacji – Pan Jan Piątek.

Lodówka stanęła w przedsionku kościoła parafialnego w Niemczy. W akcji instalacji uczestniczyli wszyscy zainteresowani i zaangażowani przedstawiciele władz oraz instytucji naszego miasta.

Już dzisiaj zapraszamy do korzystania z żywności przekazanej przez Fundację „Weźpomóż” oraz do przekazywania produktów, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Lodówka będzie dostępna od godz. 6.00 do godz. 18.30 (do czasu zakończenia ostatniej Mszy Św.)

Czym jest Społeczna Lodówka?

Lodówka Społeczna – jest to przeszklona witryna chłodnicza stojąca w miejscu publicznym, ogólnodostępnym.
Zamysł jest bardzo prosty: Masz za dużo jedzenia – wkładasz je do lodówki, a każda osoba może takim jedzeniem się podzielić. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z osobami, które tego naprawdę potrzebują. Brawo Ty!

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments