Lutomierz, mała miejscowość w gminie Stoszowice, stała się przez ostatnie pięć lat centrum promocji zdrowej żywności oraz lokalnego rękodzieła. To właśnie tutaj, w gospodarstwie państwa Pasternaków, odbywają się Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika, które przyciągają tłumy zainteresowanych. Marcowe, jubileuszowe targi były tego doskonałym dowodem.

Rodzina Pasternaków na co dzień prowadzi gospodarstwo rolne, zagrodę edukacyjną oraz serowarnię. Ich wyroby można nabyć zarówno w sklepiku na terenie gospodarstwa, jak i na różnych targach i jarmarkach. Pięć lat temu zrodził się pomysł zorganizowania własnych targów, do których zaprosili lokalnych producentów żywności, rękodzieła i wyrobów. Od tamtej pory, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, Lutomierz staje się miejscem spotkań miłośników zdrowego jedzenia i rękodzieła.

Malwina Pasternak, razem ze swoją mamą Stanisławą, dziękowała wszystkim uczestnikom targów za zaufanie i wsparcie. – Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali, którzy są z nami już tyle lat i razem z nami wspaniale się rozwijają – mówiła Malwina. Podczas jubileuszowych targów, oprócz wielu stoisk z produktami, przygotowano również atrakcje dla gości, takie jak występy zespołu ludowego Polanie, pokaz tańca flamenco oraz warsztaty dla najmłodszych.

Dzielnicowy gminy Stoszowice przestrzegał przed różnymi rodzajami oszustw i rozdawał ulotki. Gratulacje i podziękowania płynęły z każdej strony, m.in. od wójta gminy Stoszowice Pawła Gancarza czy Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Serdeczne podziękowania należą się również wystawcom, którzy swoją mnogością, pysznością i różnorodnością produktów przyciągają coraz większe rzesze zainteresowanych. Takie wydarzenia są ważne dla lokalnej społeczności, promując jednocześnie ideę zdrowej żywności oraz kultywując tradycje regionalne.

Fotogaleria: Zobacz zdjęcia z jubileuszowych targów