Już kilkadziesiąt różnej wielkości murali można już podziwiać w Dzierżoniowie. Od kilku lat powstają one w ramach programu „Dzierżoniów Pełen Pasji”. W tym roku stworzono największy z nich. Podoba się i napawa optymizmem.

Jednym z najstarszych murali w centrum miasta jest duży plan historycznej części Dzierżoniowa przedstawiający najważniejsze zabytki.

Od kilku lat miasto mocno wspiera tworzenie sztuki w przestrzeni miejskiej. Co ważne robimy to we współpracy z lokalnymi artystami. Dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji” powstał już m.in. cykl murali związanych z techniczną historią Dzierżoniowa – nieistniejącymi już Zakładami Radiowymi Diora. Do wykonania wielkoformatowych obrazów na murach posłużyły wówczas oryginalnie zachowane, archiwalne zdjęcia z produkcji.

Rok 2021 to Rok Kobiet, dlatego właśnie w tegoroczne murale skupiają się wokół pań. Znajdziemy je przy ul. Złotej (budynek elektrociepłowni), przy ul. Świdnickiej (Centrum Seniora) W ramach tego cyklu powstał największy do tej pory mural, zajmujący ścianę jednego z budynków przy skrzyżowaniu ul. Brzegowej i Nowowiejskiej. Widzę jak dobrze odbierane jest takie działania i wiem, że sztuki w przestrzeni miejskiej będzie więcej. Ogromne gratulacje dla autora – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Kobiece twarze wykonał mieszkaniec, Roman Mrozowski. Jego prace znajdziecie m.in. na fanapagu Niezły PatentArt na facebooku.

UM Dzierżoniów