sobota, 15 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneTegoroczne murale Dzierżoniowa zachwycają

Tegoroczne murale Dzierżoniowa zachwycają

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_slideshow size=’no scaling’ control_layout=’av-control-default’ conditional_play=” animation=’slide’ autoplay=’false’ interval=’5′ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kvicnt2o’]
[av_slide id=’2191′ av_uid=’av-4rdo63′][/av_slide]
[/av_slideshow]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” av_uid=’av-38ckq3′]
Już kilkadziesiąt różnej wielkości murali można już podziwiać w Dzierżoniowie. Od kilku lat powstają one w ramach programu „Dzierżoniów Pełen Pasji”. W tym roku stworzono największy z nich. Podoba się i napawa optymizmem.

Jednym z najstarszych murali w centrum miasta jest duży plan historycznej części Dzierżoniowa przedstawiający najważniejsze zabytki.

Od kilku lat miasto mocno wspiera tworzenie sztuki w przestrzeni miejskiej. Co ważne robimy to we współpracy z lokalnymi artystami. Dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji” powstał już m.in. cykl murali związanych z techniczną historią Dzierżoniowa – nieistniejącymi już Zakładami Radiowymi Diora. Do wykonania wielkoformatowych obrazów na murach posłużyły wówczas oryginalnie zachowane, archiwalne zdjęcia z produkcji.

Rok 2021 to Rok Kobiet, dlatego właśnie w tegoroczne murale skupiają się wokół pań. Znajdziemy je przy ul. Złotej (budynek elektrociepłowni), przy ul. Świdnickiej (Centrum Seniora) W ramach tego cyklu powstał największy do tej pory mural, zajmujący ścianę jednego z budynków przy skrzyżowaniu ul. Brzegowej i Nowowiejskiej. Widzę jak dobrze odbierane jest takie działania i wiem, że sztuki w przestrzeni miejskiej będzie więcej. Ogromne gratulacje dla autora – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Kobiece twarze wykonał mieszkaniec, Roman Mrozowski. Jego prace znajdziecie m.in. na fanapagu Niezły PatentArt na facebooku.

UM Dzierżoniów
[/av_textblock]

[av_masonry_gallery ids=’2192,2190,2189,2188′ caption_elements=’excerpt’ caption_styling=” caption_display=’always’ size=’fixed masonry’ orientation=” gap=’large’ columns=’flexible’ av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” items=’24’ paginate=’none’ color=” custom_bg=” overlay_fx=’active’ animation=’active’ container_links=’active’ id=” custom_class=” av_uid=’av-kvict1wc’]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze