Ogłoszenia

Mała Retencja w Nadleśnictwie Zdroje (WIDEO)

Lasy Państwowe od 2007 roku realizują projekt „Przeciwdziałanie skutkom odpływu wód opadowych na terenach górskich”. Głównym celem tego projektu jest zatrzymanie wody w górskich lasach, podniesienie poziomu wód powierzchniowych i gruntowych oraz spowolnienie odpływu tych wód ze zlewni górskich. W ramach małej retencji górskiej buduje się i remontuje oczka i zbiorniki wodne, przeprowadza się renaturyzację torfowisk lub siedlisk bagiennych, buduje się przepusty, wodo pusty, zastawki, brody czy progi i stopnie spowalniające płynące zazwyczaj szybko strumienie i rzeki górskie. Piotr Mirek z Nadleśnictwa Zdroje przedstawia bliżej zasady działania „małej retencji w górach”, która przysłuży się wszystkim mieszkańcom regionu, ale przede wszystkim naszym lasom…

X Dolnośląski Festiwal Muzyczny w Ołdrzychowicach Kłodzkich (WIDEO)

To już koniec tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. Zwieńczenie festiwalu miało miejsce 25 września w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kłodzkich gdzie 10 lat temu rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Muzyczny. Koncert pt: „Gioachino Rossini – Petite messe solennelle” był podsumowaniem tegorocznej edycji. Podczas finału można było usłyszeć: Małgorzatę Grzegorzewicz-Rodek – sopran, Magdalenę Kulig – mezzosopran, Zbigniewa Malaka – tenor, Piotra Lempę – bas, Macieja Zimkę – akordeon, Marka Szlezera – fortepian i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja festiwalu na terenie Gminy Kłodzko.

27 Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady (WIDEO)

W dniach 8-11 września w Lądku-Zdroju odbył się Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Rozległe miasteczko festiwalowe obfitowało w barwne warsztaty, pokazy i prelekcje wybitnych światowych himalaistów, alpinistów i wspinaczy. Na festiwalu można było zobaczyć kilkadziesiąt tytułów zgłoszonych i zakwalifikowanych do konkursu filmowego.

Dolnośląski festiwal muzyczny w Piszkowicach (WIDEO)

W niedzielę 18 września w kościele pw. Jana Chrzciciela w Piszkowicach odbył się koncert w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego. Na koncercie wystąpiły: Anna Maria Garibaldi oraz Sabrina Dente – artystki z Włoch. Tegoroczna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego odbywa się pod hasłem „Koncerty w Kościołach Zapomnianych”.

Drift Open Czarna Góra 2022 (WIDEO)

10 września odbyła się 64. runda DRIFT OPEN – Czarna Góra. Wydarzenie trwała dwa dni. Zawodnicy na trudnych górskich zakrętach walczyli z deszczową pogodą, która znacznie utrudniała rywalizację. Wyniki zawodów możesz sprawdzić tutaj : http://driftopen.com/wyniki-drift-ope…

Grzybów Zdroje – IV Polanickie Grzybobranie (WIDEO)

17 września odbyła się IV edycja Grzybów Zdroje w Polanicy Zdroju.

Duszniki Zdrój wspólnie z Nadleśnictwem Zdroje przygotowały „Eko-piknik rodzinny”

W sobotę, 10 września br., w Dusznikach-Zdroju odbył się „Eko-piknik rodzinny”.

Dożynki w Niwie w gminie Szczytna (WIDEO)

W tym roku tradycyjne święto plonów w gminie Szczytna odbyło się w sobotę, 10 września w Niwie.

Warsztaty o nietoperzach w Polanicy Zdrój (WIDEO)

Podczas mijających wakacji nadleśnictwo zdroje i miasto Polanica Zdrój zorganizowało zajęcia edukacyjne dla turystów przebywających w tym uzdrowiskowym kurorcie. Jednym z ciekawszych tematów były warsztaty podczas których każdy chętny mógł poznać życie podkowca małego, jednego z gatunków nietoperzy zamieszkujących nasz region. Zajęcia prowadził Piotr Firlej – przedstawiciel towarzystwa przyrodniczego Pro natura. Nietoperze z tego gatunku występują głównie na południu Polski w rejonach górskich i wyżynnych, na schronienia kolonii rozrodczych wybierają najczęściej poddasza wież kościelnych. Nadleśnictwo Zdroje będzie realizowała projekt polegający na budowie specjalnych wież dla tych ssaków.

Zdrowa Dycha i Piątka z Plusem. Sportowa niedziela w Polanicy-Zdroju (WIDEO)

W niedzielę, 4 września br., w Polanicy-Zdroju odbył się sportowe wydarzenie pod nazwą Zdrowa Dycha i Piątka z Plusem.