Ogłoszenia

VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości

Dnia 3 i 4 lipca 2021 r. w Warszawie odbył się VI Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Podczas dwudniowych obrad partii wybrani delegaci wybrali Prezesa Partii, Radę Polityczną, Koleżeński Sąd Dyscyplinarny oraz wiceprezesów i Sekretarza Generalnego.

 

 

Jednym z punktów programu posiedzenia partii było wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w sobotę został ponownie wybrany na przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk wspomniał w swoim przemówieniu o rządach Zjednoczonej Prawicy i jej pracy w ciągu ostatnich sześciu lat. Mówił o zmianach w strukturach społecznych, gospodarczych oraz oświatowych i podkreślał przy tym, jakie zmiany zawarte w Polskim Ładzie nastąpią w najbliższej przyszłości. Zapowiedział również, że to jego ostatnia kadencja jako prezes partii – wicepremier pełni tę funkcję od 2003 roku.

 

Stronnictwo podczas spotkania powiadomiło o planach uchwał dotyczących m.in. sanacji oraz nowym statucie partii i oparciu struktur terenowych na okręgach senackich. Podjęto także uchwałę dotyczącą nepotyzmu. Jak mówi dokument – „zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów senatorów”.

 

Wiceprezesami ugrupowania zostali wybrani w niedzielę: premier Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz. Sekretarzem Generalnym został Krzysztof Sobolewski.