poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaVI Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

VI Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_image src=’https://tvregion.pl/wp-content/uploads/2021/11/PMRP-2-1030×773.jpg’ attachment=’2561′ attachment_size=’large’ copyright=” caption=” styling=” align=’center’ font_size=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’no-animation’ hover=” appearance=” link=” target=” id=” custom_class=” av_element_hidden_in_editor=’0′ av_uid=’av-kwc3ryuc’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-kwc3j11y’ admin_preview_bg=”]
W ostatnią sobotę (tj. 20 listopada br.) odbyło się VI Posiedzenie Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to inicjatywa, która zaraz obok Sejmu Dzieci i Młodzieży oddaje głos młodemu pokoleniu. Z każdego województwa w Polsce wybierane są najaktywniejsze osoby ze świata polityki młodzieżowej, które łączą się w kluby parlamentarne i pracują nad uchwałami będącymi obiektem głosowań na sali plenarnej polskiego Senatu. W tym roku młodzieżowym parlamentarzystą został mieszkaniec powiatu świdnickiego – Sylwester Stachurski, który od kilku już lat działa na rzecz naszej powiatowej młodzieży.

Sylwester Stachurski był już w 2019 roku Posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jak sam mówi, tamten moment był przełomowy dla jego dalszej działalności w naszym powiecie i ma nadzieję, że tak będzie również tym razem.

– Jestem zaszczycony, że mogę reprezentować młodzież z Dolnego Śląska, a w szczególności z powiatu świdnickiego. To także wielkie zobowiązanie. Przez lata patrząc na potrzeby młodego pokolenia w naszej okolicy, zauważyłem, że wciąż za mało jest w powiecie świdnickim młodzieżowych rad, które aktywnie i systematycznie działają. Dotyczy to także Młodzieżowej Rady Powiatu Świdnickiego, ale również gmin wiejskich, w których młodzieżowych rad nie ma.

Poseł Stachurski złożył wraz z Klubem Młodej Polskiej Prawicy projekt uchwały, która miała powoływać funkcję Sekretarza Gminy ds. polityki młodzieżowej. Jak podkreślał podczas posiedzenia w Senacie:

– Ta uchwała jest nadzieją dla gmin wiejskich, takich jak Gmina Marcinowice, z której sam pochodzi. Młodzieży, tam zamieszkałej należy się przedstawiciel, który za zadanie będzie miał aktywizować młode pokolenie, a z drugiej strony reprezentować przed samorządowcami i decydentami potrzeby dzieci i młodzieży. Młodym ludziom trzeba pokazać, że warto działać i mieć cele, dzięki którym nasza wspólnota samorządowa stanie się jeszcze lepsza dla jej mieszkańców.

Tematem VI Posiedzenia PMRP była „Polska – wspólnota małych ojczyzn. Aktywność lokalna i polityka samorządowa z perspektywy młodego pokolenia”.

Sylwester Stachurski był przewodniczącym samorządów uczniowskich w Gimnazjum im. Kazimierza Przerwy- Tetmajera w Marcinowicach, a następnie w technikum ZSHT w Świdnicy. Komisarzem powiatu Ogólnopolskiej Federacji Młodych oraz organizatorem kilkunastu projektów edukacyjnych i akcji proekologicznych. Ukończył wysokiej klasy szkolenia dla młodych działaczy, m.in. Akademia Samorządu, Akademia Patriotyzmu oraz Młodzieżowa Sztuka Dyplomacji. Przez ostatnie pandemiczne lata zaangażowany był w Solidarnościowy Korpus Pomocy Seniorom. Od ponad roku jest aktywnym członkiem Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” – ruchu Adama Andruszkiewicza. Obejmuje tam funkcję członka zarządu i rzecznika prasowego.
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’2561,2560,2559,2558′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-2f8hiz’ admin_preview_bg=”]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments