sobota, 12 października, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaW dolnośląskich instytucjonalnych miejscach zakwaterowania schronienie znalazło prawie 17 tys. uchodźców

W dolnośląskich instytucjonalnych miejscach zakwaterowania schronienie znalazło prawie 17 tys. uchodźców

- Advertisement -
- Advertisement -

 

Od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę ważną rolę w procesie relokacji pełnią jednostki samorządu terytorialnego, które aktywnie działają na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom. Dzięki wspólnej pracy rządu i samorządu w instytucjonalnych miejscach zakwaterowania na terenie naszego województwa schronienie znalazło już prawie 17 tys. obywateli Ukrainy.

Dziękuję za wszystkie podjęte działania, ogromne zaangażowanie z Państwa strony i wzorową współpracę – mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski – Oprócz gmin typowo turystycznych takich jak Karpacz, Szklarska Poręba, Duszniki Zdrój i Szczawno Zdrój należy wyróżnić także zaangażowanie mniejszych dolnośląskich gmin, których łączna liczba mieszkańców nie przekracza 7 tys. osób. Są to gmina Walim, Niechlów, Niemcza, Bardo, Złoty Stok i Mirsk.

Dolnośląskie Jednostki Samorządu Terytorialnego, które instytucjonalnie przyjęły najwięcej uchodźców z Ukrainy w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców:

  • Gminy do 7 tys. mieszkańców: Karpacz, Szklarska Poręba, Duszniki Zdrój, Szczawno Zdrój, Walim, Niechlów, Niemcza, Bardo, Złoty Stok i Mirsk.
  • Gminy do 20 tys. mieszkańców: Lwówek Śląski, Złotoryja, Sobótka , Nowa Ruda (gmina wiejska) i Środa Śląska.
  • Gminy powyżej 20 tys. mieszkańców: Nowa Ruda (gmina miejska), Wołów, Strzelin i Ząbkowice Śląskie.
  • Miasta powyżej 50 tys. mieszkańców: Świdnica i Głogów.
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze