sobota, 15 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaWFOŚiGW we Wrocławiu przekaże dolnośląskim szpitalom kolejne środki na walkę ze skutkami...

WFOŚiGW we Wrocławiu przekaże dolnośląskim szpitalom kolejne środki na walkę ze skutkami COVID-19

- Advertisement -
- Advertisement -

W sumie 300 tys. złotych na unieszkodliwienie zakaźnych odpadów medycznych, to kolejne wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w walkę ze skutkami COVID-19. To już druga edycja tego typu wsparcia dla dolnośląskich szpitali. Rusza nabór wniosków. O pieniądze może aplikować sześć dolnośląskich szpitali. Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu,

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we Wrocławiu.

Przeznaczone środki zapewnią bezpieczną zbiórkę, transport i zminimalizują ryzyko zarażenia oraz rozpowszechnienia się koronawirusa podczas postępowania z odpadami medycznymi o właściwościach zakaźnych. Tego rodzaju odpady mogą powodować skażenie środowiska i powinny być w odpowiedni sposób unieszkodliwione przez wyspecjalizowane firmy – mówi Łukasz Kasztelowicz Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. W tym roku wszystkie Wojewódzkie Fundusze kontynuują wsparcie w walce z koronawirusem przeznaczając na ten cel kolejnych 6,7 mln zł.

W 2020 r. każdy z 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) przekazał wsparcie finansowe jednoimiennym szpitalom zakaźnym w swoim regionie, łącznie było to 6,6 mln zł. Przeznaczone środki umożliwiły utylizację środków ochrony osobistej wykorzystywanej w czasie występowania zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na chorobę COVID-19. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał wówczas 250 tys. złotych pięciu dolnośląskim szpitalom, na utylizację  ubrań ochronnych i maseczek używanych przez personel medyczny na co dzień dbający o zdrowie i życie Dolnoślązaków.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze