W czwartek, 6 kwietnia, Ziębickie Centrum Kultury gościło niezwykłych gości. Była to reprezentacja Stowarzyszenia Św. Celestyna, na czele z Dyrekcją – Panią Anną Kobel i Panią Małgorzatą de Haan. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością charytatywną i edukacyjną na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Jego siedziba mieści się w Mikoszowie, gdzie prowadzi m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Celem wizyty było zapoznanie się z wystawą prac, która została udostępniona w foyer obok sali widowiskowej. Była to autorska droga krzyżowa, wykonana przez ziębiczankę – Małgorzatę Wysocką. Autorka jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikoszowie i pod opieką instruktorów rozwija swoje talenty artystyczne. Jej dzieło powstawało na przestrzeni trzech lat i jest wyjątkowe pod wieloma względami.

Każda stacja drogi krzyżowej została wykonana metodą wyklejanki ze skrawków starych gazet. W ten sposób powstały niezwykle sugestywne obrazy, ukazujące cierpienie i miłość Chrystusa. Autorka wykorzystała różne kolory i tekstury papieru, aby stworzyć kontrasty i nastroje. Niektóre fragmenty gazet zawierają słowa lub zdania związane z tematyką stacji. W ten sposób Autorka nadała swojej pracy dodatkowy wymiar symboliczny i refleksyjny.

Wizyta była również okazją do spotkania z Autorką wystawy oraz prezentacji Ziębickiego Centrum Kultury i krótkiej rozmowy o bieżącej działalności Centrum. Goście byli pod wrażeniem zarówno wystawy, jak i oferty kulturalnej i edukacyjnej ośrodka. Wyrazili swoją wdzięczność za możliwość obejrzenia prac Małgorzaty Wysockiej i podziw dla jej talentu i wytrwałości.

Wystawa będzie dostępna do soboty (15 kwietnia) w godzinach pracy ośrodka. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Ziębickiego Centrum Kultury i podzielenia się swoimi wrażeniami z oglądania autorskiej drogi krzyżowej.

 

FOTO: UM ZIĘBICE