poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaKulturaWystawa autorskiej drogi krzyżowej w Ziębickim Centrum Kultury

Wystawa autorskiej drogi krzyżowej w Ziębickim Centrum Kultury

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” id=” custom_class=” av_uid=”]
W czwartek, 6 kwietnia, Ziębickie Centrum Kultury gościło niezwykłych gości. Była to reprezentacja Stowarzyszenia Św. Celestyna, na czele z Dyrekcją – Panią Anną Kobel i Panią Małgorzatą de Haan. Stowarzyszenie zajmuje się działalnością charytatywną i edukacyjną na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. Jego siedziba mieści się w Mikoszowie, gdzie prowadzi m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Celem wizyty było zapoznanie się z wystawą prac, która została udostępniona w foyer obok sali widowiskowej. Była to autorska droga krzyżowa, wykonana przez ziębiczankę – Małgorzatę Wysocką. Autorka jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikoszowie i pod opieką instruktorów rozwija swoje talenty artystyczne. Jej dzieło powstawało na przestrzeni trzech lat i jest wyjątkowe pod wieloma względami.

Każda stacja drogi krzyżowej została wykonana metodą wyklejanki ze skrawków starych gazet. W ten sposób powstały niezwykle sugestywne obrazy, ukazujące cierpienie i miłość Chrystusa. Autorka wykorzystała różne kolory i tekstury papieru, aby stworzyć kontrasty i nastroje. Niektóre fragmenty gazet zawierają słowa lub zdania związane z tematyką stacji. W ten sposób Autorka nadała swojej pracy dodatkowy wymiar symboliczny i refleksyjny.

Wizyta była również okazją do spotkania z Autorką wystawy oraz prezentacji Ziębickiego Centrum Kultury i krótkiej rozmowy o bieżącej działalności Centrum. Goście byli pod wrażeniem zarówno wystawy, jak i oferty kulturalnej i edukacyjnej ośrodka. Wyrazili swoją wdzięczność za możliwość obejrzenia prac Małgorzaty Wysockiej i podziw dla jej talentu i wytrwałości.

Wystawa będzie dostępna do soboty (15 kwietnia) w godzinach pracy ośrodka. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Ziębickiego Centrum Kultury i podzielenia się swoimi wrażeniami z oglądania autorskiej drogi krzyżowej.

FOTO: UM ZIĘBICE
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’7046,7045,7044,7043,7042′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lg6kynjt’ admin_preview_bg=”]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze