sobota, 15 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaLokalne działaniaZąbkowiccy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do owiązujących obostrzeń. Apelujemy o...

Ząbkowiccy policjanci sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do owiązujących obostrzeń. Apelujemy o ich przestrzeganie!

- Advertisement -
- Advertisement -

Liczba zachorowań rośnie. W ciągu ostatniej doby w powiecie ząbkowickim odnotowano 65 nowych zachorowań koronawirusem, jedna osoba zmarła. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania. Apelujemy zatem o przestrzeganie owiązujących obostrzeń. Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa odpowiednią maseczką oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasady te pozwalają uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Nie lekceważmy obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami (również na zewnątrz). Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

st.asp. Katarzyna Mazurek – Oficer Prasowy KPP Ząbkowice Śląskie

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze