sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneZabójstwo małżeństwa w Kudowie Zdroju: Prokuratura skierowała akt oskarżenia

Zabójstwo małżeństwa w Kudowie Zdroju: Prokuratura skierowała akt oskarżenia

- Advertisement -
- Advertisement -

Trzej oskarżeni o zabójstwo małżeństwa w Kudowie Zdroju, pierwsza próba miała miejsce podczas wigilii w 2021 roku

Skorpion kal. 7,65 mm wyposażonej w tłumik

Kraków, 14 kwietnia 2023 – Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w śledztwie dotyczącym zabójstwa małżeństwa w Kudowie Zdroju. Śledztwo było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

 

Pierwsza próba zabójstwa rodziców miała miejsce podczas wigilii w 2021 roku. Julianna S. usiłowała dokonać zabójstwa swoich rodziców, kupując lek weterynaryjny, którym zamierzała uśpić rodziców, a następnie udusić ich we śnie. W realizacji planu pomagała jej Karolina Z., która uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym. Nie udało im się jednak zrealizować zamierzonego planu, ponieważ ilość dodanego do ciasta leku była zbyt mała, aby uśpić rodziców.

 

13 stycznia 2022 roku Julianna S. i Karolina Z. dokonały zabójstwa rodziców Julii S. w mieszkaniu ofiar. Julianna S. strzeliła do swojej matki dwukrotnie z broni palnej Skorpion kal. 7,65 mm wyposażonej w tłumik. Broń dostarczył Dariusz Z., który również nauczył oskarżoną obsługi broni. Karolina Z. używając tej samej broni, również oddała dwa strzały, zabijając Mieczysława S.

 

Po zabójstwie Julianna S. i Karolina Z. kupiły żywe larwy much – larwy owadów nekrofagicznych, które miały dokonać zjedzenia tkanek miękkich zwłok znajdujących się w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa.

 

Wobec wszystkich oskarżonych na wniosek prokuratora stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Proces przed Sądem Okręgowym w Świdnicy będzie kolejnym etapem sprawy, która wstrząsnęła opinią publiczną.

 

Źródło: Prokuratura Krajowa

 

(MN)

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze