Ogłoszenia

Zlikwidowana plantacja konopi w Bielawie: 4 krzewy, 460 porcji narkotyku i 3 miesiące aresztu dla amatora marihuany

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bielawie ujawnili 4 krzewy konopi, z której można było uzyskać blisko 460 porcji narkotyku. Plantacja znajdowała się w specjalnym namiocie. Policjanci przejęli też susz oraz masło przetworzone z suszu. Wobec amatora marihuany sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Bielawscy kryminalni ustalili dane osoby zajmującej się uprawą konopi innej niż włóknista. W wyniku ich pracy ustalono miejsce plantacji. 30 – letni mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i tam też zabezpieczono rośliny. Policjanci zabezpieczyli 4 krzewy, z których można uzyskać nie mniej niż 92 gramy suszu roślinnego zawierającego kanabinole, a więc blisko 460 porcji narkotyku. Uprawa znajdowała się w specjalnie do tego przygotowanym namiocie. Na miejscu policjanci ujawnili dodatkowo blisko 890 gramów marihuany i niemal 30 gramów masła wytworzonego z suszu konopi innych niż włókniste.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie i uprawę narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego Sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

ŹRÓDŁO: KPP DZIERŻONIÓW