niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaPolicjaBezpieczna majówka na Dolnym Śląsku: Policyjne działania przynoszą rezultaty

Bezpieczna majówka na Dolnym Śląsku: Policyjne działania przynoszą rezultaty

- Advertisement -
- Advertisement -

W miniony weekend na terenie naszego województwa, policjanci pracowali pełną parą, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i turystom korzystającym z majówkowego odpoczynku. Ich starania przyniosły wymierne efekty, co potwierdzają liczby oraz raport z działań.

W sumie, funkcjonariusze przeprowadzili blisko 6500 interwencji w różnego rodzaju sprawach. Wśród tych działań znalazły się zatrzymania osób podejrzanych o popełnienie przestępstw, w tym niemal 380 sprawców schwytanych tuż po ich czynach. Nie zabrakło także skutecznych działań przeciwko nietrzeźwym kierowcom – mundurowi zatrzymali 152 osób prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 127 poszukiwanych przestępców.

Mimo intensywnych kontroli na drogach, w ciągu minionych pięciu dni odnotowano 30 wypadków, w tym jeden tragiczny, który przyniósł śmierć dwóm osobom. Choć liczba ta jest niższa w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, każda taka sytuacja to dla nas tragedia. Dlatego też warto podkreślić determinację policji w działaniach mających na celu minimalizowanie ryzyka na drogach.

Działania policjantów nie ograniczały się jedynie do kontroli lądowych. Funkcjonariusze patrolowali również tereny wodne i powietrzne, wykorzystując do tego motocykle, radiowozy oraz bezzałogowe statki powietrzne. W akcjach nadzorowanych przez policyjnych wodniaków, wykorzystywano motorówki w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wodach i brzegach.

Niestety, mimo wszystkich wysiłków, policja zatrzymała aż 152 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Taka nieodpowiedzialność zagraża nie tylko życiu samego kierowcy, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Odpowiedzialność za swoje czyny ciężko pijanych kierowców teraz będzie musiała wyegzekwować sąd.

Podsumowując ten długi majowy weekend na Dolnym Śląsku, można jednoznacznie stwierdzić, że działania policji przyniosły oczekiwane rezultaty. Pomimo dużej liczby osób wypoczywających i podróżujących przez nasz region, zaangażowanie funkcjonariuszy sprawiło, że był to czas spokoju i bezpieczeństwa dla wszystkich.

ŹRÓDŁO – Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments