sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaPolicjaOszustwo na "paczkę z Ameryki" - jak nie paść ofiarą manipulacji w...

Oszustwo na „paczkę z Ameryki” – jak nie paść ofiarą manipulacji w mediach społecznościowych?

- Advertisement -
- Advertisement -

Przestępcy wykorzystują różne techniki manipulacji w mediach społecznościowych, aby wyłudzić od swoich ofiar pieniądze. Tym razem kobieta z powiatu kłodzkiego stała się ofiarą oszustwa na tak zwaną „paczkę z ameryki” i straciła kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność, szczególnie w stosunku do nieznajomych. Pamiętajmy, że kiedy obca osoba poprosi nas o jakąkolwiek gotówkę, to należy odmówić. Zwykła przezorność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynikało, że mieszkanka powiatu kłodzkiego  od kilku miesięcy korespondowała z osobą, która podawała się za mieszkańca Stanów Zjednoczonych.  Osoba korespondująca za pośrednictwem mediów społecznościowych wzbudziła duże zaufanie u 24-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego. Pewnego dnia oszust poprosił kobietę o zapłacenia za paczkę, która jest już w drodze do Polski.  Zapewniał kobietę, że odda jej pieniądze.

Zaraz po dokonanym przelewie środków kontakt z  osobą podająca się za obywatela Stanów Zjednoczonych urwał się. Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana niezwłocznie powiadomiła Policję.

Mając na uwadze powyższy przypadek, przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy na konta osób, których nie znamy. Pamiętajmy, że oszuści często bazują na naszych uczuciach i opowiadają o swoim życiu. Nasze podejrzenia powinny w szczególności wzbudzić osoby, które oczekują od nas przekazania pieniędzy.

Pamiętajmy, by nie przekazywać obcym ludziom naszych oszczędności. Tylko nasza ostrożność, czujność spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

ŹRÓDŁO: KPP KŁODZKO

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze