niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaSamorządPodsumowanie Wyborcze z Powiatu Kłodzkiego: Wyniki i Frekwencja w Trzech Gminach

Podsumowanie Wyborcze z Powiatu Kłodzkiego: Wyniki i Frekwencja w Trzech Gminach

- Advertisement -
- Advertisement -

W drugiej turze wyborów w powiecie kłodzkim mieszkańcy gmin Nowa Ruda, Stronie Śląskie oraz Szczytna dokonali wyborów, które wpłyną na kierunek rozwoju tych społeczności w nadchodzących latach. Oto podsumowanie tych wyborów, z uwzględnieniem frekwencji oraz zmian w poparciu.

Gmina Nowa Ruda: Stabilność z Adrianną Mierzejewską

W Gminie Nowa Ruda, frekwencja w pierwszej turze wyniosła 49,86% z 4,387 ważnych głosów przy 8,798 uprawnionych do głosowania. W drugiej turze frekwencja spadła do 45,52% z 4,029 ważnych głosów i 8,851 uprawnionych do głosowania. Urzędująca Wójt Adrianna Mierzejewska utrzymała swoją pozycję, zdobywając 56,43% głosów przeciwko Pawłowi Szafranowi, który otrzymał 43,57% głosów.

Stronie Śląskie: Kontynuacja z Dariuszem Chromiecem

W Stroniu Śląskim, frekwencja w pierwszej turze wyniosła 52,68% z 2,921 ważnymi głosami, a liczba uprawnionych wynosiła 5,545. W drugiej turze frekwencja zmniejszyła się do 47,99% z 2,672 ważnymi głosami przy 5,568 uprawnionych do głosowania. Burmistrz Dariusz Chromiec utrzymał swoje stanowisko, zdobywając 54,93% głosów, co pokazuje solidne lokalne poparcie.

Szczytna: Nowy Lider z Krzysztofem Adamem Żakiem

W Szczytnej, frekwencja w pierwszej turze osiągnęła 50,67% z 2,803 ważnymi głosami przy 5,532 uprawnionych do głosowania. W drugiej turze znacznie spadła do 41,55% z 2,311 ważnymi głosami i 5,562 uprawnionymi do głosowania. Krzysztof Adam Żak zdobył 51,91% głosów, wyprzedzając Bartosza Roguza, który uzyskał 48,09%, co świadczy o istotnej zmianie na stanowisku burmistrza.

Analiza Frekwencji: Frekwencja w drugiej turze wyborów była niższa w porównaniu z pierwszą turą we wszystkich trzech gminach, co może odzwierciedlać pewien spadek zaangażowania wyborczego po pierwszej turze. Szczególnie niskie zaangażowanie w Szczytnej w drugiej turze może być odczytywane jako brak entuzjazmu wyborczego wynikający z konieczności wyboru nowego lidera.

Te wyniki wskazują na kontynuację obecnych liderów w dwóch z trzech gmin, z jedną znaczącą zmianą w Szczytnej, gdzie mieszkańcy byli zmuszeni do wyboru nowego burmistrza. Spadająca frekwencja może sugerować potrzebę dalszej analizy i zrozumienia przyczyn tego zjawiska, aby w przyszłości zwiększyć zaangażowanie wyborcze w lokalnych społecznościach.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments