sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaSamorządSołtysi Subregionu Wałbrzyskiego z wizytą w Polskim Parlamencie.

Sołtysi Subregionu Wałbrzyskiego z wizytą w Polskim Parlamencie.

- Advertisement -
- Advertisement -

16 maja 2023r. sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich powiatów ząbkowickiego, kłodzkiego i dzierżoniowskiego na zaproszenie Fundacji Rozwoju Subregionu Wałbrzyskiego mieli okazję odwiedzić stolicę i poznać funkcjonowanie najważniejszych organów naszego kraju – Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na samym początku podczas wizyty w Sejmie sołtysi mieli okazję przyglądać się trwającym obradom parlamentu. To miejsce, znane było im do tej pory tylko z telewizji i wywarło na wszystkich duże wrażenie. Pani przewodnik opowiadała o funkcjonowaniu Sejmu RP, zapoznała z historią polskiego parlamentu, przywoływała rolę marszałka Sejmu i Senatu, wyjaśniała w jaki sposób pracują posłowie.

Po relaksującym spacerze i zwiedzaniu z przewodnikiem Warszawy, uczestnicy wyjazdu  udali się do Kancelarii Premiera.  W tym miejscu rozpoczęli zwiedzanie pod kierunkiem przewodnika z Kancelarii Premiera, który zajmująco opowiadał o historii budynku. Dowiedzieli się, dlaczego pomieszczenie na I piętrze nazywane jest „akwarium” i skąd się wzięły na suficie wyrzeźbione znaki zodiaku. Następnie przeszli na kolejne piętro, gdzie znajduje się sala obrad. W sali konferencyjnej gości powitał Minister Michał Dworczyk dzięki któremu zwiedzanie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów było możliwe. Tu też odbył się krótki wykład dotyczący organizacji pracy Kancelarii Premiera oraz procedury procesów legislacyjnych.

Realizacja wycieczki była możliwa dzięki dofinansowaniu z Agencji Rozwoju Przemysłu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze