poniedziałek, 24 czerwca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneCZY ZWOLNIENIE DR ROMANA SZEŁEMEJA PRZEZ MARSZAŁKA PRZYBYLSKIEGO TO ELEMENT BRUTALNEJ WALKI...

CZY ZWOLNIENIE DR ROMANA SZEŁEMEJA PRZEZ MARSZAŁKA PRZYBYLSKIEGO TO ELEMENT BRUTALNEJ WALKI O PRZYWÓDZTWO W DOLNOŚLĄSKIEJ PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ?

- Advertisement -
- Advertisement -

Nie milkną echa zwolnienia dr Romana Szełemeja ze szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Prezydent Wałbrzycha nie zgadza się z argumentacją szpitala i zapowiada walkę w sądzie pracy o swoje racje, oskarżając przy tym władze Dolnego Śląska o polityczne decyzje.

W zarządzie Dolnego Śląska zasiadają reprezentanci Bezpartyjnych Samorządowców na czele z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Tych ostatnich politycy Platformy Obywatelskiej na czele z Donaldem Tuskiem, Borysem Budką, Grzegorzem Schetyną, Michałem Jarosem i Tomaszem Siemoniakiem oskarżają o polityczną decyzję, wyrażając swoje wsparcie w akcji #muremzaRomanem.

 

 

Równocześnie trwa kampania wyborcza na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, w której największe szanse na zwycięstwo mają dr Roman Szełemej wspierany przez Grzegorza Schetynę oraz poseł na Sejm RP Michał Jaros. Nie jest tajemnicą, że Michał Jaros utrzymuje bardzo dobre relacje z liderem Bezpartyjnych Samorządowców Bezpartyjni Samorządowcy po rozpadzie swojego klubu radnych w Sejmiku Województwa utrzymali jednak władzę dzięki stabilnej postawie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni z Klubu Bezpartyjnych za swoje problemy w kuluarowych rozmowach obwiniają Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz jego inicjatywę samorządową DOLNY ŚLASK- WSPÓLNA SPRAWA, którą Sutryk tworzy wspólnie z Romanem Szełemejem. To w tej inicjatywie BS widzą bezpośrednie zagrożenie dla swojego stowarzyszenia w najbliższych wyborach samorządowych. Osłabienie inicjatywy DOLNY ŚLASK- WSPÓLNA SPRAWA prezydenta Szełemeja oraz jego pozycji w nadchodzących wyborach na szefa dolnośląskiej PO to nowa sytuacja na scenie politycznej Dolnego Śląska. Zwycięstwo Michała Jarosa to szansa na nowe otwarcie w Platformie Obywatelskiej, jednak czy władze Platformy Obywatelskiej odwrócą się od Romana Szełemeja i zaakceptują doskonałe relacje pomiędzy Cezarym Przybylskim (byłym członkiem PO), który współrządzi województwem z Prawem i Sprawiedliwością a Michałem Jarosem posłem z okręgu wrocławskiego.

red.

 

 

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze