Ogłoszenia

CZY ZWOLNIENIE DR ROMANA SZEŁEMEJA PRZEZ MARSZAŁKA PRZYBYLSKIEGO TO ELEMENT BRUTALNEJ WALKI O PRZYWÓDZTWO W DOLNOŚLĄSKIEJ PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ?

Nie milkną echa zwolnienia dr Romana Szełemeja ze szpitala im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Prezydent Wałbrzycha nie zgadza się z argumentacją szpitala i zapowiada walkę w sądzie pracy o swoje racje, oskarżając przy tym władze Dolnego Śląska o polityczne decyzje.

W zarządzie Dolnego Śląska zasiadają reprezentanci Bezpartyjnych Samorządowców na czele z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Tych ostatnich politycy Platformy Obywatelskiej na czele z Donaldem Tuskiem, Borysem Budką, Grzegorzem Schetyną, Michałem Jarosem i Tomaszem Siemoniakiem oskarżają o polityczną decyzję, wyrażając swoje wsparcie w akcji #muremzaRomanem.

 

 

Równocześnie trwa kampania wyborcza na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, w której największe szanse na zwycięstwo mają dr Roman Szełemej wspierany przez Grzegorza Schetynę oraz poseł na Sejm RP Michał Jaros. Nie jest tajemnicą, że Michał Jaros utrzymuje bardzo dobre relacje z liderem Bezpartyjnych Samorządowców Bezpartyjni Samorządowcy po rozpadzie swojego klubu radnych w Sejmiku Województwa utrzymali jednak władzę dzięki stabilnej postawie radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radni z Klubu Bezpartyjnych za swoje problemy w kuluarowych rozmowach obwiniają Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz jego inicjatywę samorządową DOLNY ŚLASK- WSPÓLNA SPRAWA, którą Sutryk tworzy wspólnie z Romanem Szełemejem. To w tej inicjatywie BS widzą bezpośrednie zagrożenie dla swojego stowarzyszenia w najbliższych wyborach samorządowych. Osłabienie inicjatywy DOLNY ŚLASK- WSPÓLNA SPRAWA prezydenta Szełemeja oraz jego pozycji w nadchodzących wyborach na szefa dolnośląskiej PO to nowa sytuacja na scenie politycznej Dolnego Śląska. Zwycięstwo Michała Jarosa to szansa na nowe otwarcie w Platformie Obywatelskiej, jednak czy władze Platformy Obywatelskiej odwrócą się od Romana Szełemeja i zaakceptują doskonałe relacje pomiędzy Cezarym Przybylskim (byłym członkiem PO), który współrządzi województwem z Prawem i Sprawiedliwością a Michałem Jarosem posłem z okręgu wrocławskiego.

red.

 

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *